Російська армія підлаштувалась під погодні умови та змогла перейти канал Сіверський Донець – Донбас фото з відкритих джерел
Зараз біля Часового Яру тривають запеклі бої
Інформація про «вклинення» в оборону українських захисників не відповідає дійсності. Про це у коментарі журналістам «Вільного радіо» заявив речник бригади Андрій Полухін.
«Ситуація там така: туди, як ми й раніше казали, входять російські малі піхотні групи. Заходять і не виходять, бо стають заблокованими через контроль наших дронів. Окупанти там знаходяться тимчасово, наші хлопці їх одразу звідти вибивають… Тобто, закріпленням чи вклиненням це не можна назвати, якимось рухом по лінії оборони», – каже Полухін.
Раніше представник 24-ї окремої механізованої бригади ім. Короля Данила Іван Петричак в ефірі телемарафону заявив, що російським силам вдалось «вклинитися» в українську лінію оборони біля Часового Яру та перетнути канал Сіверський Донець – Донбас.
«На жаль, ворогу вдалося вклинитися в нашу лінію оборони, але про провал критичний і втрату Часового Яру не йдеться. Зараз тривають запеклі бої. Ситуація була напруженою упродовж останнього місяця й не було жодного дня, коли окупанти не намагалися штурмувати», – зазначав він.
Петричак каже, російська армія підлаштувалась під погодні умови та змогла перейти канал.
«Удень сонце, вночі та ввечері йде дощ, тому був сильний туман, і окупанти використали вкотре зміну погоди на свою користь, аби перейти канал. Нині він заблокований, триває робота з локалізації, і зараз усі сили бригади спрямовані на те, щоб знищувати окупанта в тому квадраті, де він зараз заблокований. Ситуація контрольована», – додав представник бригади.
За словами військового, ситуація на фронті в зоні відповідальності 24 ОМБр залишається критично складною, адже піхота російської армії переважає за чисельністю. Також армія РФ намагається «протиснути» фронт та «проломити» українську лінію оборони, також обстрілює Часів Яр з авіації, некерованих ракет, РСЗВ «Град» тощо, проте оборона міста триває.
Нагадаємо, Росія може відправити військових Північної Кореї на зимові штурми Покровська в Донецькій області чи на інші важливі ділянки фронту на сході України. Таку версію наводить The Guardian.
До слова, Кремль встановив своїм військам нові дедлайни: до 1 лютого 2025 року – повернення повного контролю над Курською областю, бо до 15 жовтня вже не встигли.
Читайте також:
- Окупанти просунулись під Торецьком та Селидовим, а ЗСУ мали успіх біля Суджі – звіт ISW
- Карта бойових дій в Україні станом на 22 жовтня 2024 року
- Втрати ворога станом на 22 жовтня 2024 – Генштаб ЗСУ