Люди часто використовують ці фрази, не усвідомлюючи їхнього впливу – і ображають своїх співрозмовників.
Люди часто говорять ці фрази з добрих спонукань, але насправді вони сприймаються принизливо / фото depositphotos.com
Іноді прагнення бути добрим і співчутливим у спілкуванні з людьми перетворюється на поблажливість і гордовитість. Як пише HuffPost, іноді ми неусвідомлено вживаємо, здавалося б, цілком безневинні фрази, які, тим не менш, демонструють нашу зверхність і поблажливість до співрозмовника.
Такий поблажливий тон ображає і принижує іншу людину, тому психологи рекомендують уникати цих 6 популярних фраз, оскільки вони несуть у собі негативний підтекст, особливо якщо підкріплені відповідним тоном і мімікою.
1. “О, як мило”.
Відео дня
Якщо ви щиро намагаєтеся висловити, що щось мило, то ця фраза нормальна. Але будьте уважні, коли ви використовуєте поблажливий тон, оскільки це здаватиметься приниженням.
Також недоречно і не корисно називати такі речі, як чиєсь розуміння чогось або спроби щось зробити, “милими”.
2. “Ну, взагалі-то…” (або інші фрази, пов’язані з менсплейнінгом)
Менсплейнінг – зневажливий термін, що означає коментування або пояснення чогось людині, у чому вона або вже є експертом, або що насправді не потребує пояснень. Класичний приклад – чоловік, який втручається в розмову з жінкою, щоб прочитати їй лекцію про щось очевидне або про щось, про що вона і так багато знає.
3. “Ти стараєшся з усіх сил”.
Знову ж таки, тон слів тут справді важливий. Іноді це може бути щирою похвалою, але це також може звучати зневажливо. Може здатися, що ви встановили низькі очікування і здивовані, що людина зуміла їх виправдати.
4. “Тобі просто потрібно…”
Висловлювання таких речей, як “тобі справді варто це зробити; це зробить твоє життя набагато кращим” або “ти просто мусиш це зробити”, має на увазі, що поточний спосіб людини неправильний і що ви знаєте краще.
Усе, що передбачає певний спосіб робити щось, може бути сприйнято як поблажливе, тому що це чинить тиск на співрозмовника. Для пом’якшення ефекту варто хоча б додавати до цієї фрази слово “можливо”.
5. “Це не так уже й важливо”.
Така відповідь одночасно і применшує, і знецінює. Вона має на увазі, що якщо ви не вважаєте це важливим, то й інша людина не повинна цього робити, знецінюючи її досвід і почуття з цього питання.
6. “Ти не зрозумієш” / “Ти не розумієш, так?”
“Ці фрази мають на увазі, що ваш співрозмовник недостатньо розумний, щоб щось зрозуміти або усвідомити досвід, який не є його власним.
Раніше УНІАН писав про 7 фраз, які можуть ненавмисно сприйматися як конфронтаційні або складні в розмові.