Повідомляється, що одразу Міністерством було ініційовано аудит діяльності компанії.
Міноборони отримало до сфери управління “Спецтехноекспорт” / фото mil.gov.ua
Кабінет міністрів України передав “Спецтехноекспорт” під управління Міністерства оборони, ініційовано аудит діяльності компанії.
Як зазначається у повідомленні на сайті Міноборони, сьогодні, 4 жовтня, уряд ухвалив рішення про передачу цілісного майнового комплексу дочірнього підприємства Державної компанії “Укрспецекспорт” – Державного госпрозрахункового зовнішньоторгівельного підприємства “Спецтехноекспорт” – до сфери управління Міністерства оборони України.
Зауважується, що у зв’язку з виявленими проблемами з дебіторською заборгованістю та іншими фінансово-господарськими порушеннями, Міноборони ініціювало проведення аудиту діяльності “Спецтехноекспорту”.
Відео дня
“Це рішення було ухвалено після того, як аудиторська група зіткнулася з суттєвими перешкодами під час проведення внутрішнього аудиту, включно з обмеженим доступом до документів та системи обліку”, – йдеться у повідомленні.
У МОУ розповіли, що серед основних проблем – ненадання доступу до оригіналів документів, затримки з наданням інформації та неповні відповіді на запити, що ускладнює проведення повного аудиту.
“Це перша спроба перевірки діяльності “Спецтехноекспорту” з боку Міноборони за останні два роки, з моменту переходу підприємства у 2022 році від “Укроборонпрому” до сфери Головного управління розвідки Міноборони”, – зауважили у міністерстві.
Так, наразі, додали у МОУ, аудит триває, і остаточну оцінку діяльності компанії можна буде надати після його завершення.
У Міністерстві також повідомили, що в межах їх подальших реформ планується ліквідація компаній-спецімпортерів з перенесенням їх функцій до Агенції оборонних закупівель, аби уникнути дублювання функцій та підвищити ефективність оборонних процесів.
Зміни у Міноборони
Як повідомляв УНІАН, раніше міністр оборони України Рустем Умєров зазначив, що у МОУ проводиться реформа системи оборонних закупівель, в рамках якої “Спецтехноекспорт” переходить від Головного управління розвідки МОУ до Міноборони.
“Поставив завдання – довести до кінця процес очищення системи закупівель у тісній співпраці з правоохоронними та антикорупційними органами. Також продовжуємо реформування Агентства оборонних закупівель (АОЗ) і Державного оператора тилу (ДОТ), наближаючи ці процеси до стандартів НАТО”, – сказав він і додав, що ближчим часом будуть створені наглядові ради для обох структур.