На момент, коли Росія дійсно захоче перемовин, Курська область для них не буде настільки принциповою, вважає експерт.
Давид Шарп не вірить в угоду, яка не влаштовує усіх / колаж УНІАН, фото Фейсбук 47-ї ОМБр, кадр з відео
Україну не можна примушувати до перемовин на не вигідних умовах, оскільки це просто не матиме сенсу. Таку думку в ефірі “Radio NV” висловив Давид Шарп – військовий оглядач з Ізраїлю.
“Близький Схід – яскравий тому приклад. Майже кожен президент США, які в останні десятиріччя приходив до влади, намагався досягти певного мирного урегулювання – вирішити арабо-ізраїльський конфлікт. Але коли конфлікт занадто глибокий, коли для обох сторін неприйнятні ті чи інші пропозиції, то нічого не виходять. Навіть договори, які заключаються таким чином, не є вирішенням проблеми і ведуть до більших проблем у найближчому майбутньому. Договір, який не влаштовує обидві сторони, він не веде ні до чого хорошого”, – сказав Шарп.
Він додав, що наразі жодної конкретики щодо можливого мирного плану немає, а натомість у ЗМІ звучать лише загальні терміни.
Відео дня
“Просто брутально спробувати примусити Україну до мирних перемовин з-за допомоги припинення вогню, на не вигідних для України умовах – це шлях до провалу з усіх точок зору”, – додав Шарп.
Експерт також прокоментував інформацію про те, що Росія не піде на мирні перемовини, допоки Україна не виведе свої війска з Курської області. За словами Шарпа, присутність українських військ ніяк не вплине на готовність РФ до мирних перемовин.
“Те, що росіяни сигналізують, мовляв, відступіть якнайшвидше з Курської області й тоді можливо буде про щось говорити. Я не думаю, що це варто брати до уваги. Варто брати до уваги лише доцільність цієї операції. Вона складається з кількох аспектів, але явно йдеться не про те, що росіяни поспішають її звільнити”, – додав Шарп.
Ситуація в Курській області: що відомо
Напередодні журналісти The Telegraph відзначили, що Путін поспішає повернути під свій контроль території Курської області до моменту інавгурації на пост президента США Дональда Трампа, яка має відбутися до 20 січня. На думку видання, причиною є бажання Кремля мати сильнішу позицію під час мирних перемовин з Києвом.
Раніше схожу думку висловлював екс-співробітник Іван Ступак. Він заявляв, що Росія не почне мирних перемовин до того моменту, допоки Сили оборони знаходяться у Курській області. Адже в такому випадку руйнується головна теза Кремля – “урахування реалій на землі”.