Військовий адвокат Віталій Савко припустив, що сенс вимоги про актуалізацію даних в обмежений строк полягає саме у поповненні бюджету через штрафи.
Після 17 липня може зрости кількість викликів до ТЦК тих військовозобовʼязаних, які вчасно не оновили дані / колаж УНІАН, фото УНІАН
Хоч мобілізаційний план в Україні публічно не оголошують, представник Міністерства оборони Марк Андрусяк повідомив, що станом на 14 липня свої дані оновили близько 3 мільйонів громадян, і зазначив, що потреби Збройних сил у призовниках зараз значно менші.
Як пише hromadske, військовий адвокат Віталій Савко прогнозує, що посилення мобілізації із 17 липня очікувати не варто. Натомість може зрости кількість викликів до ТЦК тих військовозобовʼязаних, які вчасно не оновили дані. Через це побільшає і кількість спорів щодо оскарження штрафів.
“Забезпечення однієї людини у війську на рік коштує державі 1,2 мільйона гривень. Якщо мобілізувати всіх, то чим платити заробітні плати? Можливо, сенс вимоги про актуалізацію даних в обмежений строк саме у поповненні бюджету через штрафи”, – вважає правник.
Відео дня
Мобілізація в Україні – деталі
Речник Полтавського обласного територіального центру комплектування та соціальної підтримки Роман Істомін розповів, чи стане на вулицях більше патрулів після 16 липня, і які документи потрібно мати з собою.
Про це він сказав у коментарі УНІАН, відповідаючи на запитання щодо того, що зміниться для українців з 16 липня, до якого військовозобов’язані повинні оновити свої дані, зокрема, чи у зв’язку з цим на вулиці побільшає військових патрулів.