Більшість людей здатні прищепити собі любов до перцю чилі, зазначив експерт.
Завдяки гострій їжі в організмі може відбутися викид дофаміну, поділився вчений / фото pixabay.com
Дехто вважає, що їсти гостре не дуже корисна звичка, проте це спірне питання. Доктор Стюарт Фаррімонд поділився, що завдяки споживанню перцю чилі у людини може бути викид дофаміну – гормону гарного самопочуття.
Переносимість спецій може залежати, зокрема, від генетики, публікує слова експерта, сказані в подкасті Unexpected Elements, британська газета Daily Mail. За словами доктора, більшість людей можуть привчити себе любити перець чилі.
“Речовини, які там містяться, звані капсаїциноїдами, блокують частину больових волокон у нерві. І це призводить до ефекту, який насправді відчувається як пекучий біль у голові”, – зазначив експерт. Фаррімонд додав, що це тепло мозок вважає “небезпечним”. “І все ж багатьом із нас це подобається, тому що з часом ми розуміємо, що насправді це нешкідливо”, – наголосив учений.
Відео дня
Фаррімонд сказав, що під час споживання гострого людина спочатку відчуває дискомфорт, потім це відчуття зникає, і “ми отримуємо свого роду викид дофаміну”. “Це свого роду гострі відчуття, які ви відчуваєте, наче катаєтеся на американських гірках, після того як ваш начальник на роботі каже, що це приголомшлива робота. Це відчуття підйому”, – пояснив доктор.
Читайте також:
Як розпізнати людину з низьким соціальним інтелектом: 8 маркерів
У яких людей є інтелектуальна міць: названо 7 моделей поведінки
Вчений також поділився, що якщо жінка під час вагітності чи годування грудьми їсть гостре, то її дитина може пізніше почати інтуїтивно сприймати таку їжу як нешкідливу.
Цікаві новини – сьогодні це варте уваги
Раніше УНІАН дізнався, які корисні перекуси для серця. Доктор медичних наук, кардіолог Девід Сабгір говорив, що, зокрема, на користь підуть хумус з овочами (морква, болгарський перець, огірок) чи тост із цільнозернового хліба з авокадо.