Деякі відмінності та переваги кладочних сумішей

Під час ремонту чи реконструкції житлового або офісного приміщення не обходиться без використання спеціальних кладочних сумішей у вигляді порошкоподібного будівельного матеріалу. Якісні кладочні суміші відрізняються за своїм складом – цементним, бітумним, гіпсовим, полімерним чи епоксидним, який визначає цільове призначення вказаного будівельного матеріалу, що у вигляді свіжоприготовленого розчину може використовуватися для цегляної кладки, для викладання керамічної плитки, унікальної мозаїки, листів гіпсокартону, мармурових плит або інших будівельних чи оздоблювальних матеріалів. Вибір кладочної суміші також залежить показників її міцності, які формуються під час повного затвердіння використаного розчину.
В чому відмінності кладочних сумішей
Основним елементом кладочних сумішей є спеціальна речовина у вигляді тонкодисперсногопорошку з відмінними в’яжучими характеристиками, завдяки яким при контакті з водою та старанному перемішуванні порошок набуває форми пластичної маси, яка через деякий час повністю затвердіє та нагадуватиме за твердістю природний камінь. Крім того, під час виготовлення кладочних сумішей використовують спеціальний наповнювач у вигляді порошкоподібного або зернистого продукту (найчастіше ним слугує звичайний кварцовий пісок, який в залежності від цільового призначення суміші може мати різну форму – фракцію від 0,5 мм до 3,0 мм).
Технологічні характеристики сумішей для кладки формують за допомогою модифікуючих присадок, що можуть мати мінеральну чи органічну природу. Найчастіше будівельники під час будівництва чи ремонту приміщень користуються:
• оптимальними сухими (порошкоподібними) сумішами, які застосовують у випадку необхідності формування кладки з червоною облицювальною цеглою або викладання площадки з тротуарною плиткою;
• змішаними кладочними сумішами, які є більш еластичними та пластичними завдяки додаванню портландцементу та різноманітних добавок мінерального походження. Змішаною кладочною сумішшю є глино-шамотні та перлітові сухі порошкоподібні матеріали, використання яких дозволяє утеплити стіни;
• кольоровими сухими сумішами, до основи яких додано спеціальний барвник, який забезпечує створення яскравої та оригінальної кладки.
Деякі з переваг кладочних сумішей
Порошкоподібні кладочні суміші сформовані з оптимально підібраних інгредієнтів, які при контакті з водою та перемішуванні формують простий у використанні розчин, що лягає на поверхню рівним шаром та немає великих за розмірами частинок. Додавання портландцементу та інших в’яжучих речовин забезпечує високі показники міцності розчину, який після затвердіння надійно з’єднує будь-які будівельні матеріали та конструкції, що використовуються для кладки.
Кладочні сумі є універсальним будівельним матеріалом, який є сумісний з усіма видами цегли, з керамічною плиткою, керамогранітом та натуральним каменем. Використання кладочноїсуміші значно пришвидшує темпи виконання будівельних робіт, адже процес приготування готового розчину займає лише кілька хвилин.