Зокрема, скоріше за все Джей Ді Венс не матиме впливу на зовнішню політику, якщо Дональд Трамп виграє президентські вибори і повернеться у Білий дім.
Політолог порадив не переоцінювати посаду віцепрезидента у США / колаж УНІАН, фото Getty Images, Vladyslav Faraponov
Політолог-американіст Владислав Фарапонов радить не переоцінювати посаду віцепрезидента в США після рішення кандидата в президенти США від Республіканської партії Дональда Трампа визначити Джея Ді Венса своїм обранцем на цю посаду.
Про це голова “Інституту Американістики”, аналітик “Інтерньюз-Україна” Владислав Фарапонов сказав у коментарі кореспонденту УНІАН. Зокрема, експерт оцінив оголошення Дональдом Трампом кандидатури сенатора із штату Огайо Джея Ді Венса власним обранцем на посаду віцепрезидента США.
“Я вважаю, що для Трампа – це дуже правильний вибір. Тобто, він тим самим отримує дуже лояльного, дуже молодого, за американськими мірками, політика, який дуже енергійний і може якраз додати Трампу необхідної енергії у так званих ключових штатах, тобто – це ті штати, які вагаються і кожного разу голосують за різних кандидатів, або їх ще називають штатами battleground. Тому, для Трампа, цей вибір дуже логічний”, – відзначив Фарапонов.
Відео дня
Політолог підкреслив, що Трамп шукав саме лояльного кандидата.
“А навіть, якщо подивитися на риторику і щодо внутрішньої, і щодо зовнішньої політики теж – то якраз сенатор Венс майже ідентично відтворює риторику Трампа і в зовнішній політиці зокрема щодо питання завершення російсько-української війни”, – наголосив Фарапонов.
Водночас, експерт висловив свою думку з приводу тверджень, які поширюються в інформаційному просторі, що Венс є один чи з найнеприйнятніших для України кандидатів на посаду віцепрезидента.
“Я дуже хочу, щоби ми так не ставили питання, тому що віцепрезидент не має формального впливу на зовнішню політику. Навіть у сучасній американській історії після Другої світової війни було дуже мало реальних прикладів, коли віцепрезидент суттєво впливав на зовнішню політику. Це там Дік Чейні у Буша-молодшого. У принципі, мабуть таких яскравих випадків насправді більше і немає багато”, – підкреслив Фарапонов.
Політолог уточнив, що не віцепрезидент впливає на президента, а навпаки – президент впливає на віцепрезидента.
“Грубо кажучи, від порад Венса щодо зовнішньої політики Трамп легко може відмовитися і сказати, що “тут я головний”. Тобто, я вирішую. Взагалі, можливо Трамп і не буде питати нічого про зовнішню політику у Венса. Я би не переоцінював зараз значення посади віцепрезидента для Трампа”, – сказав політолог.
Водночас, на його думку, не можна робити вигляду, що це не означає ще більше ізоляціонізму в американській зовнішній політиці, якщо Дональд Трамп стане президентом.
“Те, що вони пропонують, і Трамп і Венс – це є більше ідеї ізоляціонізму і зменшення по суті американської присутності у світі”, – відзначив Фарапонов.
Читайте також:
“Клон Трампа”: Байден різко розкритикував кандидата у віцепрезиденти від республіканців
Найближчий соратник Трампа називав його “американським Гітлером”, – The Times
З мачете та сльозогінним газом: у Польщі група поляків жорстоко побила українського підлітка
Джей Ді Венс може стати віцепрезидентом США
Як повідомляв УНІАН, Дональд Трамп визначився з кандидатом на посаду віцепрезидента США у разі його перемоги на президентських виборах у листопаді. Він обрав 39-річного сенатора Джей Ді Венса з Огайо. Примітно, що зараз Венс є одним із головних прихильників Трампа у Сенаті, хоча раніше критикував політика.
Венс був затятим критиком Трампа, коли колишній президент вперше балотувався в Білий дім у 2016 році. Однак врешті-решт він підтримав Трампа, “високо оцінивши перебування колишнього президента в Білому домі”. В 2021 році в інтерв’ю Fox News він вибачився за свою попередню критику Трампа.