Такі люди не обов’язково погані чи токсичні за своєю природою.
8 типів друзів, від яких потрібно тікати / фото Рixabay
Дружба іноді може бути сповнена драми, негативом та непередбаченим стресом. Певні типи людей можуть постійно привносити ці небажані елементи у ваше життя. Такі люди не обов’язково погані чи токсичні за своєю природою. Але тримати їх у своєму житті може бути виснажливим або емоційно важким, пише Hack Spirit.
Психологи виділяють 8 типів таких людей, з якими варто переглянути дружбу:
Постійно скаржаться
У кожного з нас бувають такі моменти, коли нам просто потрібно висловитися. Але є різниця між час від часу випускати пар і постійно скаржитися на все. Друг, який завжди налаштований негативно, може виснажувати. Психологія говорить про те, що негативні емоції заразні. Постійно перебуваючи поруч із людьми такого типу, ви можете стати більш песимістичними. Відмова від такої дружби допоможе зберегти психічне здоров’я та благополуччя.
Відео дня
Друг-звичка
Це ті друзі, які пройшли через неприємності – друзі з початкової школи чи сусіди по кімнаті в коледжі. Вони бачили, як ви ростете та розвиваєтеся, і ділять незліченні спогади. Але іноді ця дружба на все життя може стати радше звичкою, ніж справжнім зв’язком. Ви можете виявити, що у вас більше не так багато спільного.
Таку дружбу легко зберегти через історію та знайомство, але психологія підказує, що це не нормально. Іноді необхідно, відмовлятися від дружби, яка більше не відповідає вашим поточним інтересам, цінностям чи потребам.
Односторонній друг
У вас є друг, який, здається, бере більше, ніж дає. Вони завжди поруч, коли ви їм потрібні, але коли вони потрібні вам, їх ніде не знайти. Це може бути ознакою односторонньої дружби. Одностороння дружба може змусити вас почуватися емоційно виснаженим і недооціненим. Ви завжди поруч, щоб підтримати їх, але коли вам потрібно спертися на плече, вони часто занадто зайняті або незацікавлені.
Критик
Вони можуть критикувати ваш спосіб життя, вибір або навіть особистість. Хоча важливо мати друзів, які можуть дати нам чесний відгук, існує межа між конструктивною критикою та постійним негативом.
Такий друг може думати, що він робить вам послугу, вказуючи на ваші недоліки чи помилки. Але якщо їх критика змушує вас відчувати себе погано, можливо, настав час переглянути цю дружбу.
Драматичний магніт
Ми всі знаємо когось, хто, здається, оточений драмою. Незалежно від того, чи то серйозні розбіжності, безладні розриви чи нескінченні плітки. Їхнє життя здається більше схожим на мильну оперу, ніж на реальність. Хоча спочатку це може бути привабливим і навіть розважальним, дружити з драматичним магнітом може бути виснажливим.
Постійний конкурент
Друг, який завжди мав бути на крок попереду. Якщо ви отримали нову роботу, то його також щойно підвищили. Якщо ви поїхали у гарну відпустку, він нещодавно відвідає ще більш екзотичне місце. Кожна розмова ніби перетворювалася на змагання. Ця постійна потреба порівнювати та змагатися може виснажувати. Однак дружба має бути про взаємну підтримку та заохочення, а не про постійне порівняння.
Друг, який змушує підлаштовуватись
Друга, який завжди спізнюється або, що ще гірше, скасовує плани в останню хвилину. Вам залишається чекати, коригувати свій графік, а іноді навіть оплачувати рахунок за його ненадійність. Звичайно, кожен може спізнюватися або час від часу потрібно скасувати плани. Але якщо така поведінка стає звичкою, це неповага. Це надсилає повідомлення про те, що ваш час не такий цінний, як їхній.
Енергетичний вампір
Людина, яка змушує почуватися виснаженим після кожної взаємодії. Вони часто нужденні, вимогливі або просто схильні висмоктувати радість із будь-якої ситуації. Це енергетичні вампіри, і вони можуть серйозно вплинути на ваше психічне здоров’я. Дружба повинна бути про взаємну підтримку, позитив і задоволення. Якщо ви постійно відчуваєте виснаження або пригнічення після проведення часу з другом, це явна ознака того, що щось не так.
Зрештою, нормально ставити своє психічне благополуччя на перше місце. Не бійтеся дистанціюватися від дружби, яка негативно впливає на ваш спокій і щастя.
Цікавинки
Дослідники стверджують, що українські прізвища утворювалися здавна, виходячи з роду діяльності, місця проживання, професії, іменників і навіть імен. Деякі з них до нашого часу виявилися найпоширенішими.
Сім маленьких речей у поведінці можуть відштовхнути людей від вас. Справа не завжди в тому, що ви говорите, а в тому, що ви робите.