В Одесі в 1886 році народився керівник розвідки УНР.
В Україні тепер є село, назване на честь розвідників / фото t.me/DIUkraine
У Роздільнянському районі Одеської області на честь воїнів Головного управління розвідки Міністерства оборони України перейменували село Першотравневе на Гурівське.
Як повідомили у ГУР, перейменування відбулося у межах процесу деколонізації.
“Відповідне рішення ухвалили з метою відзначення важливого внеску української спецслужби у захист національних інтересів від зовнішніх загроз, зміцнення обороноздатності нашої держави та вшанування звитяг воєнних розвідників”, – йдеться у повідомленні.
Відео дня
Як роз’яснює Інститут Національної пам’яті України, під час повномасштабної війни з Росією військові розвідники виконують комплекс складних завдань ― від стратегічної розвідки до бойових операцій зі звільнення українських земель. Також воїни ГУР беруть участь у спеціальних місіях на окупованих територіях та в тилу ворога, які підривають воєнний потенціал держави-агресора.
Також зазначається, що саме на Одещині назва “Гурівське” з’явилася невипадково – вона символізує тяглість історичних традицій у творенні національних спецслужб. До прикладу, в Одесі в 1886 році народився видатний військовий діяч часів Української революції 1917-1921 років, генерал-хорунжий Армії Української Народної Республіки, один з організаторів військової спецслужби Державного Центру УНР в екзилі Всеволод Змієнко (1886-1938).
Змієнко був керівником розвідки УНР, брав активну участь у формуванні війська УНР, організації спротиву російським окупантам в Одесі, визвольній боротьбі нашої держави з росіянами ― і червоними, і білими.
Декомунізація – останні новини.
Нагадаємо, в Одесі хочуть демонтувати 19 пам’ятників, пам’ятних знаків, які містять символіку російської імперської політики, серед них є відомий монумент-погруддя поету Олександру Пушкіну, що розташований у середмісті. Серед об’єктів також – пам’ятники барду, актору Володимиру Висоцькому, двічі Герою Радянського Союзу, генералу армії Івану Черняховському, вченому, селекціонеру Івану Мічуріну, автору “Одеських оповідань” Ісааку Бабелю, Олександру II – пам’ятна колона на честь закладки парку ім. Тараса Шевченка, макети орденів Леніна на площі Десятого квітня (на меморіалі “Крила Перемоги”), стіна Чекістів. Також приберуть пам’ятник академіку, вченому в галузі космонавтики, двічі Герою Соціалістичної праці Валентину Глушку, погруддя двічі Герою Радянського Союзу, маршалу Родіону Маліновському тощо.
У вересні повідомлялось, що Верховна Рада України прийняла в цілому проект постанови “Про перейменування окремих населених пунктів та районів” (реєстр. №12043), відповідно до якої назви 327 населених пунктів змінено.