16 Березня, 2025

Й буряк треба вміти варити: у рекрутинговому центрі розповіли про відбір на тилові посади

За словами військового, непросто знайти нормального водія чи кухаря.

Швайка каже, що кожна спеціальність потребує відповідного фаху / колаж УНІАН, фото ua.depositphotos.com, скриншот

ЗСУ потребують фахівців різних спеціальностей, в тому числі на тилових посадах, таких як водії та кухарі. Як розповів у етері на Radio NV старший лейтенант, заступник начальника 4 центру рекрутингу Сил територіальної оборони ЗСУ Ігор Швайка, такі посади підійдуть, наприклад, чоловікам, яким понад 50 років, але кожна спеціальність потребує відповідного фаху.

За його словами, в армії є запит як на операторів БПЛА, фахівців з радіоелектронної боротьби, так й на інші посади, серед яких – електромеханіки, кухарі, водії, водії-електрики, електромеханіки тощо. Цей перелік міститься у переліку на платформі “Територія рекрутингу”.

“Тобто, насправді в Збройних Силах існує маса, умовно, цивільних спеціальностей. На цих спеціальностях, тилових, зокрема, теж треба комусь служити”, – сказав Швайка.

Відео дня

Він додав, що є певні спеціальності, які пропонуються при укладенні річного контракту з людьми у віці 18-25 років, які потребують “особливого контролю, уваги та уважності”. Також є спеціальності для категорії 50+, для категорії “обмежено придатні”, для яких є посади в частинах забезпечення, логістики. Фахівець підкреслив, що набрати людей для виконання цих обов’язків, не таке просте завдання, як може здатися. Військовий наголосив:

“Тому, що це мають бути фахівці. Не так просто знайти нормального водія, тим більше електромеханіка, тим більше людину, яка вміє працювати в їдальні. Багато, хто хоче стати кухарем.. Але насправді коли я під час своєї майже трирічної служби спостерігав за різними кухарями, то розумію що є люди з такою ґрунтовною по суті університетською освітою, які, між іншим, в їдальні перед тим, як готувати їжу, обговорюють з якою температурою треба готувати буряк…”.

Він пояснив, що йдеться про знання, які людина вже повинна мати, коли приходить до рекрутингового центру.

“Відповідно, можна багато чому навчитися, але, крім основної частини вікової, є 18-25 – їм можна запропонувати річний контракт, бо вони не зобов’язані були йти служити. Та ми як раз спонукаємо їх до їхнього ухвалення рішення. І категорія обмежено придатних або 50+/- їм треба пройти спеціальну процедуру, щоб поставити їх на посади”, – сказав Швайка.

За його словами, у центрі є можливість відібрати в навчальних батальйонах чисто мобілізований людський ресурс, провести анкетування, співбесіди. Таким чином виявляються люди, які можуть зайняти вищу посаду, або пройти інше фахове навчання, та їх одразу туди відправляють.

Як додав заступник начальника, спочатку відбувається базова загальний військовий вишкіл протягом 7 тижнів, потім приблизно місяць – фахове навчання на оператора БПЛА, оператора РЕБ. Також фахівець підкреслив, що велика увага приділяється якості навчання та відповідному контролю. Наприклад, не всі люди, які пішли навчатися на оператора БПЛА, закінчують цей курс.  

Він каже, якщо в “учня” немає відповідних здібностей та навичок, центр не видає свідоцтва про його закінчення тільки тому, що той здобував знання.

“Ми не можемо дозволити собі штампувати свідоцтва про закінчення курсу, бо людина, якщо не годиться до цієї спеціальності, ми змушені змиритися з витраченим часом.. Але змиритися з тим, що ставити людину на посаду, яку вона не тягне, немає жодної підстави, жодної можливості. Ми шукаємо іншу посаду, найпростішу спеціальність…”, – пояснив Швайка.

Також старший лейтенант додав: “Що стосується окремих штурмовиків. Давайте відверто – щоб штурмовиком стати, треба мати неабияке здоров’я. І це навчання не менше, ніж на інші спеціальності”.

Швайка наголосив, що армія – це багатогранний організм, та задача центрів рекрутингу ЗСУ знайти для кожної людини посаду, яка їй підходить найбільше. Спеціальність підбирається з урахуванням індивідуальних особливостей та попереднього, цивільного досвіду роботи. Офіцер пояснив:

“У кожної людини має бути дві спеціальності: одна – військова, а друга – цивільна. У людей одна спеціальність може бути лише в одному випадку, коли вони є професійними військовими. Тобто отримали військову професію у відповідному профільному навчальному закладі”.

Підготовка військових в Україні

Нагадаємо, раніше старший лейтенант, заступник начальника 4 центру рекрутингу Сил територіальної оборони Збройних сил України Ігор Швайка розповів, що ненавченість, погана навченість або відсутність належної підготовки є одним із найпоширеніших страхів, з яким йому  доводиться постійно працювати. Він сказав, що навчання триває 49 днів, школа базової військової підготовки – сім тижнів.

Джерело

Copyright © Усі права захищено. | Newsphere автор: AF themes.