![](https://firstregion.com.ua/wp-content/uploads/2024/12/38a5ae2885e817061d0e8773bea58880.jpg)
Наразі ситуація з далекобійними безпілотниками не дуже оптимістична, вважає експерт.
Романенко вважає, що Україні потрібно прискорювати темпи виробництва дронів / Колаж УНІАН, фото – скриншот, ua.depositphotos.com
Українським далекобійним дронам не вистачає масованості виробництва, а також далекобійності. Таку думку висловив авіаексперт, провідний науковий співробітник НАУ Валерій Романенко в ефірі “Radio NV”.
“Я б помінявся з росіянами, щоб ми тиснули на масовість, а вони на інтелектуальність. “Шахед” – це 50 кг вибухівки на 2000 кілометрів. Наш “Лютий”, кажуть, що тягне 75 кг вибухівки. Але дальність – лише 1000 кілометрів. А нам треба бити по основних російських оборонних підприємствах. Які випускають ракети, арсенали російські у Нижньогородській області, які випускають бомби”, – сказав він.
Експерт додав, що велика кількість цих підприємств знаходиться на далекій відстані. Відповідно, 1000 кілометрів, на які здатні бити БПЛА, Україні недостатньо.
Відео дня
“І, крім того, масовість – росіяни ледь не щодня випускають по Україні по пів сотні дронів. А в нас такого темпу немає. Ми більш ефективно працюємо тактичними дронами – тут дійсно є успіхи. А з далекобійними безпілотниками у нас ситуація не така вже й оптимістична”, – підкреслив Романенко.
Читайте також:
Російський флот розвалюється іржавими радянськими крейсерами, – військовий оглядач
США оголосили про великий пакет допомоги для України: що до нього увійшло
Україна почала частіше використовувати FPV-дрони зі штучним інтелектом, – The Economist
Українські БПЛА – важливі новини
Раніше міністр оборони Рустем Умєров повідомив, що Україна запустила у серійне виробництво ракету-дрон “Паляниця”. Також він нагадав, що цей БПЛА є розробкою приватного сектору, а не державного.
Тим часом командир батальйону ударних БПЛА “Ахіллес” Юрій Федоренко повідомив, що Україна досягла паритету з росіянами за кількістю використання дронів тактичного рівня. Він додав, що це стало можливо цьогоріч, коли Україна виросла “на декілька голів” у розвитку безпілотників.