Зокрема експертка радить спробувати займатися силовими тренуваннями.
Також важливо отримувати достатню кількість речовин, які підтримувати м’язову масу, вважає лікарка / ua.depositphotos.com
Лікарка Вонда Райт, яка спеціалізується на активному старінні, розповіла про три речі, які вона робить, аби залишатися здоровою, попри поважний вік, пише Business Insider.
Вонда Райт є двічі сертифікованим хірургом-ортопедом з Флориди. За її словами, збереження потужних м’язів та міцних кісток є головним аспектом для довгого та здорового життя.
Зокрема дослідження свідчать про те, що 50% людей, які зламали стегно, ніколи повністю не відновлюють свою рухливість, а 30% людей старше 65 років помирають впродовж року.
Відео дня
“Дуже важливо почати приділяти цьому увагу вже зараз”, – наголосила Райт.
Тому лікарка поділилася трьома порадами, яких вона дотримується, аби залишатися активною до глибокої старості.
Навчіться піднімати вагу
Експертка радить силові тренування, аби наростити якомога більше м’язів, адже з віком м’язова маса втрачається. Цей процес починається у віці 30-40 років та пришвидшується від 65 до 80 років.
“Давайте наростимо якомога більше м’язів, тому що завдяки цьому ми проживемо довше, будемо сильнішими і матимемо кращі кістки. Якщо нам потрібно, давайте наймемо когось. Відкладемо трохи грошей і навчимося піднімати штангу”, – підкреслила вона.
Дотримуйтесь дієти з високим вмістом білка і вживайте багато вітаміну D
За словами Райт, для того, аби наростити м’язи, ви також маєте переконатися, що їсте достатню кількість білка. Лікарка наголосила, що білок є основним компонентом кісткової тканини, тому він теж важливий для побудови міцних кісток.
У BI додали, що вітамін D допомагає регулювати кількість кальцію і фосфатів в організмі, а також має вирішальне значення для того, аби підтримувати щільність кісткової тканини.
“Більшість людей отримують достатню кількість вітаміну D від сонячного світла, але ті, хто живе в холодному кліматі, навряд чи отримують його достатньо взимку і восени. Вітамін D міститься в невеликій кількості продуктів, таких як жирна риба, червоне м’ясо та яєчні жовтки”, – додали у виданні.
Робіть перерви на фізичні вправи, якщо у вас сидяча робота
Більшість з нас впродовж робочого дня проводять понад 10 годин за столом, внаслідок чого втрачається м’язова маса.
“Це одна з ознак старіння”, – додала Райт.
Це також пов’язують з ранньою смертністю, адже дослідження 2024 року показало, що ті, хто сидить понад 11 годин на день, на 57% частіше помирають від будь-якої причини.
Тому щоб боротися з цим експертка радить постійно робити короткі перерви впродовж робочого дня.
“Десять присідань біля стіни або десять присідань ніби ви сідаєте на стілець – це дуже корисно для підтримки здоров’я опорно-рухового апарату”, – запевняє вона.
Читайте також:
10 несподіваних причин, чому жінки вирішують розлучитися
Топ-9 продуктів, які працюють краще за препарати для схуднення: дієтолог пояснила їхню користь
“Ідеальний” пиріг із куркою від Джеймі Олівера: простий рецепт за 30 хвилин
Інші поради експертів для підтримки здоров’я
Раніше експерти розповіли, яким має бути пульс у кожному віці. Відомо, що середнім нормальним показником вважається частота серцевих скорочень у стані спокою від 60 до 100 ударів на хвилину.
Своєю чергою дієтологиня назвала один овоч, який може покращити здоров’я нирок. Йдеться про капусту, яка містить багато поживних речовин, що роблять її цінним продуктом для захисту цих органів.