Четвер, 20 СічняПерший регіональний
Shadow

14 грудня вшановують ліквідаторів аварії на Чорнобильській АЕС

Чорнобиль

26 квітня 1986 року сталася найбільша техногенна катастрофа в історії ядерної енергетики – вибух на четвертому енергоблоці Чорнобильської АЕС. Він був настільки потужним, що утворив радіоактивну хмару, яка накрила частину території України, Білорусі та Росії, окремі регіони інших європейських країн і навіть східну частину США. Тоді зупинити викид радіоактивних речовин в атмосферу вдалося лише ціною масового опромінення тисяч ліквідаторів, які жертовно кинулися у вогонь. Їх героїчний подвиг щороку українці вшановують 14 грудня.

Силами понад 600 тисяч ліквідаторів за рекордно короткий термін, 206 днів, у 1986 році було побудовано об’єкт «Укриття». Це перша захисна споруда, яка дозволила пом’якшити згубний вплив мирного атома, що вийшов з-під контролю. І саме 14 грудня «Укриття» ввели в експлуатацію.

З нагоди 35 роковин, Український інститут національної пам’яті створив тематичну колекцію спогадів очевидців. Ліквідатори наслідків аварії, працівники станції, люди, які займалися евакуацією населення, евакуйовані та люди, які повернулися жити у зону відчуження зберегли правду, яку має знати кожен. І сьогодні наш обов’язок пам’ятати, аби вберегтися в майбутньому.

Колекція складається із записів, що проводяться працівниками інституту. Наразі це записи, здійснені фольклористкою, науковою співробітницею Державного наукового центру захисту культурної спадщини від техногенних катастроф Наталею Лещенко. Усні свідчення зафіксовані у форматі відео- або аудіоінтерв’ю та доповнені світлинами й документами, наданими оповідачами.

Ознайомитися з колекцією можна за посиланням.

Хочете отримувати найважливіші новини? Підписуйтеся на наш канал в ЮтубіTelegram та Instagram.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *