Понеділок, 2 СерпняПерший регіональний
Shadow

Абсурди правосуддя: як на Херсонщині затягують резонансну справу

На епопею перетворилася, на перший погляд, стандартна процедура перегляду запобіжного заходу підозрюваному у вбивстві. Вже вчетверте головний фігурант резонансної каховської справи не з’являється до суду. І це при тому, що є рішення Феміди про примусовий привід. Правоохоронці, яких суд зобов’язав виконати ухвалу, розводять руками… 

Під будівлею Херсонського апеляційного суду знову людно. Вже вкотре сюди приходять родичі і друзі вбитого Володимира Чебукіна та активісти, які їх підтримують. Представники розгортають плакат «Вбивцю – на нари». Перед входом до храму Феміди видимо-невидимо поліції. Прагнуть не допустити правопорушень. Але охороняють, вочевидь, не там, де закон ігнорується насправді. Так, у залі суду знову немає підозрюваного. Головуючий на засіданні, суддя Віталій Батрак, цікавиться у сторони обвинувачення, чому не виконано ухвалу про примусовий привід. Нагадаю,  зробити це мало слідче управління ГУНП, а проконтролювати – обласна прокуратура. Виявляється, медзаклад, на стаціонарі якого перебуває підозрюваний, надав автомобіль «швидкої» і лікаря, який би супроводжував пацієнта до суду. Але от сам він сказав «не поїду і все». 

-О 13.10 працівники поліції оголосили ухвалу суду та надали її підозрюваному для ознайомлення. Після чого підозрюваний заявив, що за станом здоров’я не може прибути в зазначений термін до суду. Маючи лист від лікарів про загрозу ризику кровотечі у пацієнта, вони прийняли рішення не застосовувати фізичну силу, – розповів прокурор Ігор Мельник.

Щоправда, суддя, проаналізувавши той самий лист, підписаний керівницею лікарні, категоричності там не знайшов. Навпаки, адміністрація медзакладу наголосила, що готова надати рекомендації з транспортування пацієнта. Варто нагадати, міська лікарня ім. Є.Є. Карабелеша, куди зненацька зліг підозрюваний, розташована аж у двохста метрах від суду, де ніяк не може відбутися розгляд згаданої апеляції.  

-Будь-яких застережень щодо неможливості транспортування підозрюваного цей лист не має. Звертаю увагу прокурорів – жодних застережень, зокрема, про те, що стан здоров’я  на сьогодні був таким, що не можливо це здійснити, з цього листа не вбачається, – зазначив головуючий Віталій Батрак.

У ситуацію включається адвокат підзахисного. Послухавши його, прямо слід робити висновки, що клієнт ледь не при смерті… Ходити не може, і не лише ходити… Після операції (доволі пікантної) людина, бачите, прямо під морфієм…  

-У хворого виражений больовий синдром, який потребує постійного знеболення та присутній ризик кровотечі з післяопераційних ран. Саме з цих причин пацієнт потребує стаціонарного лікування та знеболення. Сьогодні його зняли з морфію, на якому він перебував три останні доби і перевели на знеболення сумішшю кетанова, анальгіну та димедролу, який вколюється 4-5 разів на добу. Тому людина, власно, кажучи, не зовсім адекватно відображає реальність, – поспішив зауважити захисник Максим Дунаєв.

До речі, угоду про надання правової допомоги з даним фахівцем підозрюваний підписав буквально в день суду. До слова, це адвокат, який працює в тому самому АО «Константа», яке достроково розірвало угоду з підзахисним. Тепер він представлятиме інтереси підозрюваного не від об’єднання, а одноосібно… Суддя резонно цікавиться – а чи в адекватному стані підозрюваний угоду з адвокатом підписував? Він же на серйозних знеболювальних…

-Прошу вибачення, але тут скільки сидить людей. Таку маячню нести, щоб ми це слухали. Не морфій колють після такої операції, а звичайне знеболювальне. До того ж вже минуло 6 днів, – не витримує мати вбитого Олена Чебукіна.

Сам підозрюваний протягом всіх чотирьох спроб розгляду апеляцію на запобіжний захід не заявив жодного клопотання щодо стану свого здоров’я. Адвокат потерпілої сторони Максим Кисельов вважає це вагомим аргументом. Прокурори просять затримання підозрюваного, бо, мовляв, тільки так можлива його явка. Колегія суддів видаляється до нарадчої кімнати. А вже за кілька хвилин повертається з ухвалою. В ній знову про примусовий привід, без затримання… Поліція має виконати рішення найближчим вівторком, о 16.00. Друзі вбитого розчаровані, мовляв, фігурант знову на суд не явиться.

-Мого друга розстріляли, зухвало і жорстко. А зараз тупо ця людина, яка розстріляла, відлинює від суду, – говорить мешканець Каховки Олександр Морозов. 

Після засідання протестувальники, які чекали під судом, рушають до лікарні. Товариш вбитого піднімається до відділення, де має лікуватися підозрюваний. Молодик говорить, що дійсно бачив того у палаті і достатньо в адекватному стані. Повернувши голову, він промовив «Все?» і відвернувся. 

Чи є підгрунтя, щоб недовіряти медикам? Про це запитали у сторони обвинувачення. Прокурори заявляють, що звернулися до керівництва обласного Департаменту здоров’я, з тим, щоб пацієнта обстежили інші лікарі… Щоправда, йдеться про підлеглих одного і того ж відомства.

Марина САВЧЕНКО

фото автора

Новий день 

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *