П’ятниця, 14 ТравняПерший регіональний
Shadow

Аеропорт «Херсон» вийде з коронавірусної кризи з внутрішніми авіарейсами

Міжнародний аеропорт «Херсон» перебуває в режимі «очікування» виходу з карантину.

Як повідомила помічниця директора КП «Херсонські авіалінії» Марія Богодухова, херсонське летовище готове поновити роботу, як тільки Кабінет Міністрів України надасть дозвіл на відновлення авіасполучень. Також для запуску аеропорту необхідно здійснити щорічний плановий обльот летовища державним підприємством обслуговування повітряного руху України “Украерорух”, але для цього необхідні чималі фінансові ресурси – майже 750 тис грн.

Марія Богодухова:

«Ми сподіваємося, що Херсонська обласна рада підтримає аеропорт «Херсон» у даному питанні і виділить кошти на планову перевірку, вартість якої становить 744 тис грн. Лише після цього ми зможемо отримати дозвіл на польоти. Також в нас є ще заборгованість за минулий обліт в розмірі 300 тис грн».

Через припинення авіасполучень у зв’язку з карантинними обмеженнями, херсонський аеропорт несе чималі збитки.

Марія Богодухова:

«Насамперед, виникають проблеми з виплатою заробітної плати працівникам. Херсонська облрада щомісяця виділяє кошти по можливості, проводяться виплати співробітникам аеропорту. Ремонт злітно-посадкової смуги, який планувався цьогоріч, доведеться відкласти. Наразі проводяться роботи лише з підтримки злітно-посадкової смуги в належному стані».

Якщо ж після 22 травня уряд ухвалить рішення відтермінувати відновлення міжнародних авіасполучень, представники херсонської повітряної гавані мають намір отримати дозвіл на відкриття внутрішніх авіарейсів з компаніями Wizz Air, MАУ. Планується, що МАУ здійснювати рейси у напрямку: Херсон-Київ та Херсон-Харків, а Wizz Air – Херсон-Львів. 

Нагадаємо, що Мінінфраструктури запропонувало 3-етапний план відновлення регулярного пасажирського сполучення, відповідно до якого авіація запрацює не раніше червня 2020 року.

Катерина Чобітько

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *