Субота, 15 ТравняПерший регіональний
Shadow

Аграрії Херсонщини готові до протестних мітингів

Аграрії Херсонщини готові до протестних мітингів у разі, якщо Каховський магістральний і Північно-Кримський канали об’єднають з метою передачі у концесію і подачі води до анексованого Криму. Про це заявив екс-парламентар Сергій Хлань.

Народний депутат 8-го скликання запевняє, що дану ідею обговорюють на рівні Кабміну та Офісу президента, і хочуть встигнути її реалізувати до початку поливного сезону.

Сергій Хлань:

«Каховський і Північно-Кримський канали об’єднують у публічне акціонерне товариство, яке візьме канали у концесію, стане монополістом на ринку, від якого залежатимуть тисячі аграріїв, і формуватиме ціну на воду. Таким чином, воду подадуть не лише для зрошення посушливих регіонів України, а й до анексованого Криму. Оскільки Україна не визнає анексії півострову і не може продавати воду напряму, а така юридична форма (ПАТ) дасть право заключити договір з якоюсь Венесуельською компанією, що визнає анексію Криму, і яка буде продавати воду кримській компанії. Російські окупаційні сили будуть забезпечені водою і зможуть й надалі розвивати військові бази на території півострову».

Депутат Херсонської обласної ради Віктор Деркач каже, концесія каналів не кращий варіант, і у разі об’єднання стратегічних об’єктів – зрошувальних каналів, сільгоспвиробники готові до масових акцій протестів, але пропонує вирішення проблеми через створення Асоціації водокористувачів.

Віктор Деркач:

«Закордонні консультанти постійно допомагають фермерам і виділяють грантові програми. Вони кажуть: «Шановні аграрії, ми вам допоможемо створити Асоціацію, візьміть на баланс ці системи, ці канали і самі утримуйте. Тому водокористувачам потрібно бути більш активними у даному питанні і опрацювати модель створення Асоціації».

У Басейновому управлінні водного господарства інформацію про концесію каналів не підтвердили.

Начальник Басейнового управління водних ресурсів нижнього Дніпра Ігор Андрієнко:

«На даний момент це (канали) – окремий структурний підрозділ, який напряму підпорядковується Києву. Жодної інформації щодо реструктуризації Каховського магістрального каналу та Північно-Кримського у мене немає».

Натомість у Басейновому управлінні водних ресурсів кипить робота з укладання договорів на постачання води. Її у Північно-Кримський канал пустять вже у березні.

Елеонора Гуськова

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *