Понеділок, 16 ТравняПерший регіональний
Shadow

Акція «Червоні лінії для Зеленського» може перетворитися на довгостроковий протестний рух – херсонські активісти (фото)

Близько ста херсонців стали учасниками акції «Червоні лінії для Зеленського», що відбулася в центрі Херсона на площі Свободи.

У своїх виступах учасники акції засуджували владу за спробу маргіналізувати опозиційний рух, оголосивши в країні траур за жертвами пожежі, що сталася 4 грудня в Одесі, в історичній будівлі, де розташовуються Одеський коледж економіки, права та готельно-ресторанного бізнесу, Інститут морської біології НАН Україна, Одеський відділ Інституту археології НАН України та ряд інших установ.

«Чомусь траур був оголошений не відразу після трагедії, а саме сьогодні – на день проведення акції«Червоні лінії для Зеленського». І якщо Президент України так сумує за загиблими, чому він не відвідав Одесу хоча б з короткостроковим візитом», – сказав один із виступаючих, волонтер і активіст Ігор Осауленко.

Проте, учасники акції почали її з того, що вшанували хвилиною мовчання пам’ять жертв одеської трагедії.

На заході виступали представники різних політичних сил, а також просто небайдужі городяни. Промовці в основному висловлювали дуже стриманий оптимізм з приводу підсумків запланованої на 9 грудня зустрічі «Нормандської четвірки». Але висловлювалися і побоювання щодо вкрай невигідних для України варіантів результатів цієї зустрічі. У цьому випадку, як говорили виступаючі, акція може перерости в протестну і стати довгостроковою.

Акція проводиться напередодні нормандського саміту і ініційована партіями «Європейська солідарність», «Голос», ВО «Батьківщина». Учасники акції хочуть окреслити “червоні лінії” для президента перед зустріччю “нормандської четвірки”, яка відбудеться 9 грудня 2019 року. Основна вимога організаторів акції – ніяких компромісів з президентом РФ Володимиром Путіним щодо унітарної держави і ніякої федералізації, ніяких політичний дій, зокрема виборів на тимчасово окупованих територіях Донбасу до виконання умов безпеки і деокупації та інше.

В’ячеслав Гусаков, фото автора

1 Comment

  • Влад

    100 человек из 300000 это мизер, пусть и дальше стоят и пиздят. Хернёй каждый может заниматся.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.