Субота, 24 ЛютогоПерший регіональний
Shadow

Американський білий метелик: в області запроваджено карантинний режим на площі понад 2 га

На території Херсонської області запроваджено карантинний режим по американському білому метелику на площі понад 2 га., повідомляє Головного управління Держпродспоживслужби в Херсонській області.

Інспекторами вже здійснено моніторинг багаторічних насаджень на площі майже 3,6 тис. га.

Підтверджено наявність карантинного шкідника в старих вогнищах та виявлено нові вогнища американського білого метелика (смт. Велика Лепетиха, м. Берислав та Корабельний район м. Херсон), де запроваджено карантинні режими й прийняті фітосанітарні заходи, які необхідно виконувати з метою ліквідації карантинного шкідника.

Основним методом боротьби з цим шкідником на території населених пунктів є агротехнічний метод – збір та знищення гусені та кладок яєць. Гілки з гніздами обрізають і спалюють разом з гусеницями у спеціально відведених місцях. На уражених деревах видаляють мертву кору, стовбури обмазують вапном. На присадибних ділянках застосовують ловильні пояси із картону чи гофрованого паперу, який перед заляльковуванням гусені знімають і спалюють. За межами населених пунктів використовують хімічні препарати відповідно до «Переліку пестицидів і агрохімікатів, дозволених до використання в Україні». 

Спостереження за розвитком гусениць має велике практичне значення в системі заходів з ліквідації вогнищ американського білого метелика. Зокрема, обрізування і спалювання гнізд необхідно проводити тоді, коли гусениці знаходяться в павутинному гнізді.    

Літо – пора спустошливої активності такого шкідника як американський білий метелик. Мабуть, кожен бачив ці дерева та кущі, які американський метелик перетворив на суцільні кокони павутини. Якщо вчасно не допомогти рослині, окупованій білим американським метеликом, вона загине.

Білий американський метелик – це багатоїдний шкідник, в його «меню» понад триста різних плодових і декоративних порід, що характеризує його як винятково агресивного і небезпечного шкідника, здатного завдати великої шкоди насадженням. Особливо шкідникам смакує шовковиця.

Ці комахи літають вночі, тому мають мало природних ворогів. Метелики переміщуються швидко і на великі відстані. Гусениця білого американського метелика коричневого кольору, бархатиста, з чорними цятками по всьому тілу, пухнаста. Лялечки шкідника зимують в корі дерев, в стеблах сухих рослин, під грудками землі й навіть у будівлях! Зими цьому шкіднику не страшні, навіть з сильними морозами.

Основна ознака пошкодження – наявність на деревах павутинних гнізд. Типове павутинне гніздо американського білого метелика сформоване з тоненької павутини, яка обплутує спочатку 1-2, а потім декілька верхівкових листків на гілці. У міру зростання гусені і недостачі їжі всередині гнізда, павутиною обплутуються все нові і нові листки. Згодом гніздом стає ціла гілка чи частина її розміром 1-2 м. 

Американський білий метелик поширюється транспортними засобами, при перевезенні сільськогосподарської продукції та промислових вантажів. В останньому випадку шкідника часто виявляють в пакувальному матеріалі. В пошуках статевого партнера і місця для відкладання яєць самка може летіти в середньому на відстань до 250 м. Можливе пасивне перенесення на значні відстані повітряними потоками. 

За матеріалами Держпродспоживслужби

 

 

 

 

 

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *