П’ятниця, 14 ТравняПерший регіональний
Shadow

Андрій Яценко: Мрію робимо реальністю разом

Інтервю з директором підприємства ТОВ «МЖК м. Херсон» Андрієм Яценком

 – Андрію Анатолійовичу, скажіть, будь ласка, що таке МЖК і чим займається Ваше підприємство?

МЖК – це Молодіжний житловий комплекс. Таке словосполучення виникло наприкінці 80-х – на початку 90-х років минулого століття. Тоді воно позначало громадський рух, який ініціювали молоді люди, які не мали свого власного житла, та  почали будувати багатоквартирні будинки для своїх родин своїми руками в позаробочий час. Їх тоді називали «бійці МЖК». Такий рух було засновано і в Херсоні.

– Тобто, руху МЖК вже майже 30 років?

Так. Спочатку було організовано громадську організацію. Такі організації було створено в інших містах України. В Херсонській області на початку 90-х працювали МЖК в Цюрупинську, Новій Каховці, Таврійську, на підприємствах міста – суднобудівному тощо. В нашій області залишилась тільки наша громадська організація, яка зараз входить до Всеукраїнської асоціації «Укрмолодьжитло». Молодіжний рух дав поштовх створенню зовсім нової будівельної інфраструктури та нової будівельної галузі. Таким чином в різних містах України зявились нові підприємства. Так виникло і наше підприємство, яке потім реорганізовувалось. Але більшість засновників, працівників стабільно працює вже багато років.

– Підприємство будує виключно в Херсоні?

Ні. За 30 років свого успішного розвитку компанія побудувала близько 30 багатоквартирних будинків, дитячий садок, бібліотеку та інші соціальні об’єкти в Херсоні, Новій Каховці, Голій Пристані, Залізному Порту, Скадовську та інших населених пунктах регіону.

– А що збудовано Вашим підприємством в Херсоні?

 З дня свого існування «МЖК Херсон» веде комплексну забудову – планомірне зведення житла, пов’язаного єдністю планувальних рішень, єдністю функцій, процесів, черговістю здійснення. Одночасно з будівництвом будинків виконується спорудження соціально-культурних об’єктів, прокладка інженерних мереж та встановлення обладнання, благоустрій та озеленення, облаштування спортивних та дитячих майданчиків. Нами збудовано14 багатоповерхових будинків, соціально-культурні та інфраструктурні об’єкти в Херсоні – 9-поверховий будинок на проспекті Ворошилова, 24, 6-поверховий будинок на вул.. Михайловича, 24, новий мікрорайон на 4 Таврійському, який називається «квартал МЖК  4-А Таврійського». В минулому році ми ввели там в експлуатацію 9-типоверховий 126-квартирний будинок. В цьому році вводимо в експлуатацію два 9-типоверхових будинки ще на 126 квартир.

– А як Ви ставитесь до того, що в Херсоні зараз багатоповерхове житло будує багато інших компаній?

Мені це дуже подобається! По-перше, це створює конкуренцію. Конкуренція впливає на покращення якості, зменшення вартості, заставляє виробника впроваджувати інновації, розширює пропозицію для споживача. По-друге, кожне підприємство долучає інвестиції, а відповідно, збільшуються податки до місцевих бюджетів. Наше підприємство не тільки конкурентоспроможне, але й має можливість запропонувати для будівельників такі умови праці, що і я, і інші наші працівники тримаються за свою роботу. 

 – Ваше житло можна назвати елітним?

 Ми ніколи не будували елітне житло. Думаю, що не відкрию для Вас Америку, що в місті Херсоні елітних багатоповерхових будинків не будує ніхто. Зараз громадяни України можуть вільно мандрувати по всьому світу. Тому елітне житло, яке можна побачити в Арабських Еміратах, КНР, Сінгапурі, Великій Британії, Німеччині, США тощо, у нас, нажаль, не має. Але ми будуємо якісне, зручне, екологічно безпечне та енергоефективне житло для молодих родин. Всі будівельні матеріали ми отримуємо з українських підприємств обов’язково з сертифікатами якості. Оскільки наше підприємство бере участь в реалізації державних та місцевих соціальних житлових програм, то регулярно якість нашої роботи контролює Державний фонд сприяння молодіжному житловому будівництву та інші державні органи. Ми співпрацюємо з агентствами, які розробляють індивідуальні пропозиції внутрішнього дизайну квартир. Ми завжди корелюємо якість та ціну нашого житла, тому в нас ніколи не було проблем з кількістю клієнтів та системою продажу.

 – Скажіть, будь ласка, а чи є якісь пільги для молодих родин, чи всі пільгові житлові програми для молоді залишились у минулому?

Так, наше підприємство традиційно бере участь у конкурсному відборі Державним фондом сприяння молодіжному житловому будівництву будівельних компаній для реалізації пільгових житлових програм, яких в нашій області є, як мінімум, 3 – дві обласні, одна міська і державна програми пільгового кредитування, а також доступного житла. У відповідності до чинного законодавства України кредит надається молодим сім’ям та одиноким молодим громадянам, які потребують поліпшення житлових умов, на будівництво житла терміном до 30 років, але не більше ніж досягнення позичальником пенсійного віку. Погашення кредиту та відсотків за користування ним здійснюється позичальником починаючи з дати зарахування коштів кредиту на особистий рахунок позичальника.  Кредит може бути погашено достроково. З родинами, які стоять в черзі і оформлюють відповідні документи, підписуються  відповідні угоди і за дорученням позичальників спеціалізована фінансова установа ці кошти спрямовує за цільовим призначенням на будівництво конкретної квартири для конкретної родини. Причому, клієнтам та інвесторам пропонуються  такі вигідні умови, які не можуть запропонувати інші компанії, та навіть і банківські установи. Кредити видаються в гривні і не залежать від коливань курсу валют. Для людей це важливо.  Державний фонд проводить конкурс серед будівельних компаній, які здатні не тільки у рамках закону збудувати якісне житло, але й звітувати щомісяця про використання коштів та хід робіт перед державою. Більш детальну інформацію можна отримати у Херсонському регіональному управлінні Фонду. Умови для молоді у нас найвигідніші – розстрочка, кредитування, інші фінансові механізми, над якими ми постійно працюємо та пропонуємо для мешканців міста та області. 

– Скажіть, Андрію Анатолійовичу, які, на Вашу думку, якості дають змогу успішно працювати цим програмам і підприємству «МЖК м. Херсон» так багато років?

Феномен «МЖК ХЕРСОН» полягає в кількох особливостях:

1) Компанія будує більше 30 років поспіль без єдиної рекламації;

2) Компанія будувала багатоповерхове житло навіть тоді, коли жодна інша організація не здатна була цього робити;

3) Жодного незавершеного будівництва за 30 років;

4) Всі будинки будуються за енергоефективними і екологічно безпечними технологіями з сертифікованого будівельного матеріалу високої якості;

5) Протягом 20 років компанія реалізує державну молодіжну і соціальну політику, є активним учасником міських, регіональних і державних програм молодіжного житлового будівництва;

6) У всіх циклах будівництва – від планування і проектування до здачі в експлуатацію використовуються інноваційні технології, МЖК є ініціатором і організатором таких інноваційних проектів, як Транспортно-туристичний кластер «Південні ворота України», Соціотехнополіс, міжнародний форум «Житло для молоді ХХІ століття: світовий досвід, зелені технології, інновації »і т.п .;

7) Компанія шанує вікові традиції архітектури і житлового будівництва Херсона, України та Європи.

Ми вже 30 років на ринку житла в регіоні і дуже приємно, коли наші клієнти приводять до нас своїх дітей і навіть онуків, щоб купити квартиру. А ще більш приємно бачити, коли після отримання свого власного житла у молодої родини зявляються двоє, троє, а то й четверо і більше дітей.

– Дякую, Андрію Анатолійовичу, за змістовні відповіді.

Дякую і Вам. А на закінчення, хотів би ще раз подякувати всім жителям області, які є основними інвесторами будівельної галузі, за справжню підтримку та допомогу у покращенні житлових умов молодих родин Херсонщини! МРІЮ РОБИМО РЕАЛЬНІСТЮ РАЗОМ!

 

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *