П’ятниця, 15 СічняПерший регіональний
Shadow

Бібліотекарі закликають депутатів Херсонської міської ради не знищувати книгозбірні

У зв’язку із послабленням карантину в Україні починають відкриватися бібліотеки. Проте херсонські бібліотекарі стурбовані тим, що книгозбірні в нашому місті можуть не розпочати свою роботу взагалі.  Пов’язано це з тим, що міська рада вирішила реорганізувати низку бібліотек.   

Тож бібліотекарі  вирішили звернутися до депутатів Херсонської міської ради і надіслати їм відкритого листа  із вимогою відмовитись від реорганізації бібліотек та скорочення штату, а також повернути кошти на зарплатню співробітникам бібліотек (2 млн грн), які були вилучені із заходів щодо забезпечення діяльності бібліотек на боротьбу із коронавірусом.  

«Бібліотеки сьогодні мають потенціал стати потужними коворкінговими центрами. Вони вже мають базу, необхідну для створення публічного простору, в якому мешканці міста зможуть проводити не тільки змістовне дозвілля, а й робочий час» – зазначено у відкритому листі.

Наразі Херсонська централізована бібліотечна система налічує 35 бібліотек. Це 220 співробітників. Щороку бібліотеки відвідує 93 000 відвідувачів. Це не лише читачі, а й люди, які організовують різноманітні заходи. За останні 3 роки бібліотеки залучили більше 70 000 гривень грантових коштів та беруть участь у різноманітних проектах.

До того ж, згідно ст. 15 ЗУ «Про бібліотеки», будь-які питання щодо реорганізації та ліквідації бібліотек потрібно погоджувати із центральним органом виконавчої влади, що забезпечує формування державної політики у сфері культури та мистецтв. Але, як зазначають представники централізованої бібліотечної системи, на сьогодні, Міністерство культури молоді та спорту жодних листів із обґрунтовуванням необхідності ліквідувати, об’єднати чи оптимізувати бібліотеки не отримувало.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *