Середа, 6 ГрудняПерший регіональний
Shadow

“Благодійні гноми” та лідери по політичній джинсі. Херсонський осередок ОПОРи підбив підсумки першого місяця виборчої кампанії

У прес-клубі “Нового дня” представники міжнародної організації ОПОРА підбили підсумки першого місяця виборчої кампанії у Херсонській області. Так на Херсонщині політична агітація розпочалася задовго до офіційного старту кампанії та реєстрації кандидатів. До того ж на території декількох округів діяльність кандидатів з благодійної трансформувалася в агітаційну, що є прямим порушенням виборчого законодавста і підставою для порушення кримінальної справи по статті 160. Це в свою чергу може призвести до позбавленням волі на строк 5-7 років з позбавленням права обіймати певні посади або займатися певною діяльністю на строк від одного до трьох років.

Під час прес-конференції Максим Єлігулашвілі, координатор довготермінового спостереження ГМ ОПОРА в Херсонській області, каже, що 2004-го року, коли почалося зростання довіри до волонтерів і благодійних фондів, ось таке використання благодійності, створення іменних фондів, які фокусово працюють під час виборів, розмивають бачення і культуру благодійності.
“На території всіх округів ми маємо справу з активним застосуванням благодійних фондів та громадських організацій у заходах, які мають ознаки непрямого/прямого підкупу виборців. Доволі часто навіть назви фондів носять імена кандидатів. Серед лідерів по «виборчій благодійності» ми можемо назвати Євгена Рищука (ВО 186), Павла Філіпчука (ВО 185), Ігоря Колихаєва (ВО 184), Вегандза Мясникяна (ВО 185), Івана Вінника (ВО 184), Василя Зеленчука (ВО 186), Садіяра Мамедова (ВО 182). Кандидати в депутати украй ретельно поставились до більшості календарних дат, що припадають на червень, охопивши благодійно-агітаційною діяльністю виборців на території всіх округів. День дитини, день молоді, день медичного працівника, день працівників водного господарства, випускні – жодну з дат не оминули увагою кандидати” – йдется у звіті ОПОРИ.

Щодо аналізу передвиборних програм, то ОПОРою зафіксовано випадки плагіату. Кандидати від херсонських округів запозичили програми кандидатів з інших регіонів або партій. Також кандидати не зовсім уявляють функції Верховної Ради, тому їх програми дуже сирі і зорієнтовані на місцевий рівень.
Максим Єлігулашвілі, координатор довготермінового спостереження ГМ ОПОРА в Херсонській області, стверджує, що здебільшого кандидати орієнтуються не на парламент, а на такийся місцевий рівень. Деякі програми написані на рівні обіцянок локального відділу ЖКГ, якоїсь селищної ради. А іноді у програмах може бути оновлення нормативної бази, що вимагає політично-дипломатичної участі на рівні інституцій Ради Європи, або організацій об’єднаних націй.

Партії піаряться слабо. Найактивніше себе позиціонують кандидати мажоритарники, які вдаються до різних хитрощів. Приміром, йдуть самовисуванцями, але при цьому у візуальній рекламі, бордах і роздатковому матеріалах використовують стиль і кольори найбільш рейтингової партії. Замість адмінресурсу у хід пішли релігійні організації.
Так, у звіті ОПОРИ вказано: “29 червня в місцевих ЗМІ з’явилося повідомлення, що кандидат в народні депутати України по 186-му округу Євген Рищук «допоміг збур’ївчанам відремонтувати дах місцевого храму». У матеріалі йдеться про святкування дня Конституції в селі Нова Збур’ївка «за ініціативи Євгена Рищука та голови Новозбур’ївської ОТГ Таїсії Самойленко», а також цитується протоієрей Успенського храму Вячеслав Стрельцов, який висловлює підтримку кандидату. А конкурент Рищука по 186-му округу, кандидат в народні депутати Олександр Яковлєв (Об’єднання «Самопоміч») 30 червня зустрівся з прихожанами християнської церкви «Слово істини» в селищі міського типу Каланчак, яким він розповів про свою роботу на посаді голови Скадовської міської ради, про наміри стати народним депутатом України та просив «благословення».

Серед лідерів по зовнішній рекламі, «джинсі» у ЗМІ та проведенню зустрічей з виборцями та «благодійності» на території 182-го округу – Павло Білецький, Олександр Співаковський, Садіяр Мамедов, Василь Федін; 183-ій окург – Ігор Семенчев, Юрій Одарченко, Михайло Опанащенко; 184-ий округ – Ігор Колихаєв, Іван Вінник; 185-ий округ – Сергій Хлань, Павло Філіпчук, Олександр Кістечок, Вегандз Мясникян; 186-ий округ – Євген Рищук, Василь Зеленчук, Сергій Рибалко, Федір Негой.
З початку передвиборної агітації кандидатів у народні депутати України до підрозділів поліції Херсонщини надійшло понад 70 повідомлень про порушення виборчого законодавста. За результатами перевірок складено 25 адмін протоколів і відкрито одне адмінвпровадження. Такими були підсумки першого місяця виборчої кампанії у Херсонській області.
Довідково. Всього на Херсонщині 5 мажоритарних округів, зареєстровано 74 кандидати. Серед них 65 чоловіків і всього 9 жінок. Наймолодшому учаснику виборчих перегонів 23 роки, а найстаршому 64.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *