Субота, 18 ВересняПерший регіональний
Shadow

Бортпровідниця Катерина Статник не телефонувала рідним під час авіакатастрофи у Тегерані

9 січня 2020 року журналісти сайту Перший регіональний відвідали спеціалізовану Новокаховську школу №8 з поглибленим вивченням англійської мови, де навчалася загибла у авіакатастрофі у Тегерані бортпровідниця Катерина Статник. Ми поспілкувалися з вчителями, які її навчали та рідними.

Нова Каховка у жалобі разом з усією Україною та людьми, яких сколихнула страшна звістка про авіакатастрофу у Ірані. З ранку у місті приспущені прапори, відмінено усі розважальні заходи. У школі, де навчалася загибла у авіакатастрофі бортпровідниця Катерина Статник, зробили пам’ятний столик зі світлиною, лампадкою та квітами.

Старана, весела, життєрадісна. Так говорять вчителі про Катерину у її рідній школі.

Ала Кравченко, перша вчителька: «Запам’яталися її великі карі очі і щира посмішка. Була скромною, вчилася дуже добре. Її любили і діти у класі, і вчиті. Про те, щоб стати стюардесою, Катя ніколи не казала. Як усі дівчатка у дитинстві хотіла бути вчителькою. Дуже важко пережити цю трагедію, сумно і боляче».

Ірина Карюхіна, вчитель історії: «Близько 30 років я товаришую з мамою Катерини Статник, тому знаю Катю з пелюшок, на моїх очах вона зростала. Дівчина добре себе проявляла у навчанні, була учасницею олімпіад, далі навчалася у Київському інституті бізнеса і права. Досконале знання англійської і французької мов дозволили їй працевлаштуватися до авіакомпанії. Катя пишалася своєю роботою, і раділа, що може не лише подорожувати країнами, а й іноді дарувати такі подорожі найдорожчій людині – мамі».

Після того, як стало відомо про загибель Катерини Статник, інтернет ЗМІ почали поширювати інформацію про те, що нібито дівчині вдалося зателефонувати під час авіакатастрофи рідним і повідомити про те, що їх літак обстріляли. Але у телефонній розмові її рідна сестра Ольга все спростувала. Останнє повідомлення від Катерини вона отримувала о другій годині ночі перед вильотом.

Мама Катерини, Наталія Олександрівна, на разі вже дісталася Києва для здійснення тесту ДНК. Коли і де відбудеться поховання ще не відомо, адже поки що немає інформації, коли тіло доставлять до України.

 Володимир Коваленко, голова Новокаховської ОТГ: «Яка допомога буде потрібна сім’ї, ми будемо брати в цьому участь. Залишати людину ніколи не потрібно на самоті, а тим паче  у такі моменти відчаю».

Катерина Статник за п’ять років роботи бортпровідницею відвідала майже весь світ. Вона любила небо, але не настільки, щоб піти в його вічність.

За два тижній дівчині мало б виповнитися 28 років. Світла пам’ять всім, хто загинув разом з нею.

Елеонора Гуськова

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *