Середа, 27 БерезняПерший регіональний
Shadow

Будівля міськвиконкому буде доступною для маломобільних груп населення

будівля

– Центральний вхід до міськради вже давно перебуває у підозрілому стані з точки зору безпечності експлуатації як працівниками міськвиконкому, так і відвідувачами, – каже заступник міського голови Олександр Лук’яненко. Через цей ґанок щомісяця проходить в середньому 1000 херсонців. Окрім того, до представників органів місцевої влади приїздить багато людей не тільки з інших міст України, й з усього світу. У нас дуже багато відвідувачів і  міського голову в першу чергу турбує їхня безпека. З іншого боку, центральний вхід, як обличчя виконкому, має бути у відповідному стані.

Протягом червня фахівці ПП «Аркадабуд» проводили інжинірингові роботи фактичного технічного стану будівельних конструкцій вхідного ґанку будівлі Херсонської міської ради. За результатами проведених робіт склали технічний звіт, в якому зазначили – ґанок потребує ремонту.

– Піддашок не відповідає переліку нормативних вимог, а конструкція підлоги утворила «сідло», тобто прогин між зовнішніми пілонами (колони, що тримають піддашок, – ред.). Одним боком піддашок спирається на них, іншим – на стіну. Ми розкрили шурфи (розкриття ґрунту для того, щоб зрозуміти конструкційні особливості, – ред.), зняли плиту й побачили, що проблема насправді давня, тут вже намагалися ремонтувати просідання між опорною стіною та пілонами (зовнішніми колонами, – ред.). Коли ми розкрили підземні конструкції, виявили загальне просідання у 100-110 мм. Під розпіркою колони земля просіла на 120 мм. Проблема є й у тамбурі, який не відповідає будівельним нормам», – пояснює директор ПП «Аркадабуд» Вадим Сердюк.

Фахівці мали надати характеристику технічного стану будівлі й, відповідно до вимог сучасності, дотримання норм інклюзії. За висновком – головна будівля міста не відповідає сучасним ДБН (державні будівельні норми, – ред.) із забезпечення норм доступності маломобільним групам населення. Немає ні пандуса, ні підіймача, ні поручнів. Не відповідають нормам тамбур, висота й ширина сходинок. Питання й стосовно додаткових евакуаційних виходів.

– Всі ці моменти потрібно буде врахувати проєктувальникам, які працюватимуть з нашими матеріалами, і прийматимуть відповідне проєктне рішення», – каже директор ПП «Аркадабуд».

Після технічного обстеження надали доручення управлінню капітального будівництва стосовно оголошення тендерних процедур на проєктування центрального входу міськвиконкому. Проєктувальник, що виграє тендер, займеться підлогою, тамбуром, огороджуючими конструкціями та дотриманнями норм інклюзиву.

– У нас немає мети витратити якісь надмірні кошти, вони будуть мінімальними, але необхідними для того, щоб зробити центральний вхід безпечним і гідним нашої територіальної громади, – підсумував заступник міського голови Олександр Лук’яненко

Хочете отримувати найважливіші новини? Підписуйтеся на наш канал в ЮтубіTelegram та Instagram.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *