Понеділок, 4 ГрудняПерший регіональний
Shadow

Чи готові херсонські ринки до роботи в умовах карантину

У деяких херсонських ЗМІ з’явилась інформація, що комісійні перевірки ринків у місті Херсон щодо можливості їх функціонування під час карантину носять упереджений характер.

Особливо це стосується роботи підприємців по вулиці Миру.

– Ринок по вулиці Миру та Дніпровський ринок – це не одне й те саме. У нас є офіційно зареєстрований суб’єкт господарювання «Дніпровський ринок». Він має експлуатаційний дозвіл, там забезпечена робота лабораторії. Тобто ринок працює в правовому полі. А є так званий комунальний ринок, який надає послуги по розміщенню місць торгівлі по вулиці Миру, Привокзальній площі та на проспекті Кирила та Мефодія. Вони позиціонують себе як ринок. Проте коли ми ініціюємо інспектування, то керівництво цих об’єктів разом із власними юристами починають доводити зворотнє – що вони не є ринком, тому у нас немає правових підстав для їх інспектування. – зазначає начальник Управління безпечності харчових продуктів та ветеринарної медицини Головного управління Держпродспоживслужби в Херсонській області Віталій Боярський.

По всій країні запроваджена надзвичайна ситуація через пандемію коронавірусу. Визначено керівника робіт з ліквідації медико-біологічної надзвичайної ситуації природного характеру, пов’язаного з поширенням коронавірусної хвороби у Херсонській області. І розпорядженням керівника цих робіт від 26 березня №2 пунктом 1 визначено, що «районними державними адміністраціями, органами місцевого самоврядування, організувати роботу на підпорядкованих територіях щодо комісійних перевірок ринків зі складанням відповідних актів представниками Головного управління Держпродспоживслужби в Херсонській області, санітарними лікарями Херсонського обласного лабораторного центру МОЗ України та відповідними керівниками, адміністраціями ринків».
Головне управління Держпродспоживслужби в Херсонській області на виконання цього розпорядження провело вже ряд обстежень ринків на території Херсона у складі тих комісій, які визначені розпорядженням. І склали відповідні акти.

– Станом на 1 квітня з 4 ринків, де ми провели обстеження, позитивний акт складено лише по Центральному ринку, з певними обмеженнями. Тобто комісія рекомендує дозволити його функціонування з певними обмеженнями та в окремій частині. Це м’ясо-молочний павільйон, павільйон, де реалізують готову рибну продукцію промислового виготовлення, і окремі суб’єкти господарювання, які зможуть притримуватись посилених протиепідемічних заходів. Інші ринки сьогодні отримали акти з переліком недоліків, які необхідно усунути, для того щоб забезпечити належний протиепідемічний режим на період карантину. – говорить Віталій Боярський.

Такі протиепідемічні заходи зазначені у Законі України «Про захист населення від інфекційних хвороб». Це «комплекс організаційних, медико-санітарних, ветеринарних, інженерно-технічних, адміністративних та інших заходів, що здійснюються з метою запобігання поширенню інфекційних хвороб».

Окрім того, є постанова №5 від 30.03.2020 головного санітарного лікаря України «Щодо протидії поширенню коронавірусної хвороби в місцях торгівлі». У ній чітко визначені умови, за яких можливе функціонування ринків. А саме:

1. Зареєстрований оператор ринку харчових продуктів.
2. На ринку можуть знаходитись не більше одного відвідувача на 20 кв.м торгівельної площі.
3.Відстань між покупцями в чергах має бути не менш ніж 1,5 метри.
4.Торговці та покупці повинні бути забезпечені засобами індивідуального захисту.
5.Можливість забезпечення протиепідемічних заходів.
6.Для ринків вихідного дня відстань між місцями торгівлі має становити не менше ніж 3 метри.

– Щодо санітарних норм. Ми нічого не вигадуємо, ми посилаємось на діючі норми Закону «Про основні принципи та вимоги до безпечності та якості харчових продуктів» №771. У розділі 7 «Загальні гігієнічні вимоги щодо поводження з харчовими продуктами» зазначені загальні гігієнічні вимоги до поводження з харчовими продуктами, саме на нього ми посилаємось під час перевірок. Що стосується так званого комунального ринку, то він працює без експлуатаційного дозволу, і з порушенням санітарно-гігієнічних вимог. Відсутні умови щодо постачання води, каналізації, дотримання зонування, щодо запровадження системи безпечності харчових продуктів, яка є теж обов’язковою, і визначена законом №771. Усе схоже на те, що карантин у країні певні політичні сили намагаються використати для власних цілей. Деякі підприємці самі не виконують карантинні заходи і інших підбурюють це робити. На нашу думку, це досить небезпечно і оцінку цьому також мають давати правоохоронні органи. Під час обстеження ринків ми використовуємо засоби відеофіксації. Якщо будуть певні звернення, то ми зможемо надати певні матеріали для ознайомлення, аби нас не звинувачували у упередженому ставленні до того чи іншого суб’єкта господарювання. – зазначає Віталій Боярський.

Прес-служба Держпродспоживслужби в Херсонській області

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *