Понеділок, 4 ГрудняПерший регіональний
Shadow

Чи можливий устричний рай на Херсонщині?

Херсонщина потенційно готова нагодувати устрицями не лише Україну, а й Європу. В цьому глибоко переконанні науковці Херсонського державного аграрного університету, які разом зі студентами провели науково-практичне дослідження на Тилігульському лимані, де знаходиться єдина устрична ферма в Україні «Устриці Скіфії». Протягом дня вони відібрали проби хімії води, визначали їх вміст на фітопланктон і зоопланктон, щоб встановити рівень кормової бази для устриці.


Як не дивно, але саме Херсонщина має унікальну і давню історію з вирощування устриць. На початку ХХ сторіччя барон Фальц-Фейн, який проживав у Скадовську, мав аж сім устричних ферм і поставляв екологічну продукцію гурманам у Відень, Париж, Варшаву, Санкт-Петербург.
На жаль, сьогодні через низку економічних і політичних перешкод вирощування устриць не відбувається на належному рівні, хоча природні можливості для цього дуже сприятливі, запевняє Віктор Шевченко, кандидат сільськогосподарських наук, доцент кафедри “Водні біоресурси та аквакультура” ХДАУ.

«Країни Чорного моря, а це Грузія, Болгарія, Туреччина, мають медійно-устричне виробництво, лише Україна пасе задніх. Причина – відсутність належного законодавчого регулювання у цій сфері», – підкреслює Павло Кутищєв, в.о. завідувача кафедри «Водні біоресурси та аквакультура” ХДАУ.

Науковці запевняють, клімат Херсонської області дуже сприятливий для вирощування устриць вищого ґатунку. Адже маємо все необхідне – морську воду і насичену кормову базу. Медійно-устричні господарства на Херсонщині можна створити на базі Ягорлицької та Джарилгацької заток. І тоді відродження слави Херсонщини як устричного раю не забариться.
Елеонора Гуськова

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *