Четвер, 15 КвітняПерший регіональний
Shadow

Цигарка або життя: херсонцям запропонували кинути палити

Сьогодні, 21 листопада 2019 року, відзначають Міжнародний день відмови від паління. З цієї нагоди Херсонський обласний центр громадського здоров’я провів флешмоб у Херсонському державному університеті. Студентам ще раз нагадали, що ця звичка є не просто шкідливою, а й смертельною. У холі розгорнули великі банери, а кожному студенту роздали листівки та спеціально розроблені коробки, на яких зображені страшні наслідки хвороб, які викликає паління.


Дар’я Седлер, заступник директора Херсонського обласного центру громадського здоров’я:


«Серед херсонців великий відсоток людей має таку шкідливу звичку, як паління. Аби проінформувати населення про наслідки паління та зниження рівня курців, Херсонський обласний центр громадського здоров’я  постійно проводить акції для різних вікових категорій. Куріння зазвичай пов’язують з раком легень, втім список хвороб, які воно викликає, безкінечно довший. Тому, сьогодні ми вирішили нагадати про це студентам, щоб вони знали до яких незворотних наслідків може призвести паління та мотивували, можливо, навіть своїх знайомих чи рідних кинути цю шкідливу звичку».

Активну участь у флешмобі взяли студенти медичного факультету, адже вони, як майбутні лікарі, розуміють, що мають бути на «варті» здоров’я людей.

Конев Владислав:


«Кожна людина має пам’ятати, що вживання тютюнових виробів значно знижує імунну систему і її буде значно важче боротися з інфекційними хворобами. А також паління може викликати набагато серйозніші захворювання. Тому ми сьогодні із завзяттям долучилися до цієї акції і будемо поширювати цю інформацію серед знайомих, пропагувати здоровий спосіб життя, а не вживання цигарок».

Ірина Глущенко, декан медичного факультету ХДУ:


«Така акція є дуже актуальною та корисною. До участі сьогодні були залученні всі студенти. І, звичайно, важливо, що долучилися і студенти медичного факультету, які впершу чергу мають знати та розуміти наскільки серйозною є проблема паління».

За словами Юрія Ромаскевича, директора Херсонського обласного центру громадського здоров’я, курці наражають на небезпеку не тільки своє здоров’я, а й здоров’я оточуючих:

«Цигарковий дим містить понад 4 тис. компонентів, в тому числі чадний газ, нікотин та його похідні,  багато з яких є канцерогенами.  Цими шкідливими компонентами дихають не тільки курці, але й люди, які знаходяться поруч. А також ще  всі поглинають це шкірою.
Тому, якщо ви курите, спробуйте не підставляти інших людей під вплив свого диму на зупинках громадського транспорту, робочому місці та вдома. А краще не підставляйте себе! Кидайте курити та замініть цю звичку на здоровий спосіб життя і бережіть власне здоров’я!»


Катерина Чобітько

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *