Середа, 27 СічняПерший регіональний
Shadow

Сьогодні в Україні відзначають день найріднішої людини для кожного

Сьогодні святкуємо чудове родинне свято – День матері.

День матері святкується у світі 10 травня, в Україні традиційно у другу неділю травня. У цей день заведено вітати своїх неньок і дякувати їм за подароване життя й теплу підтримку.

Зі світлим та зворушливим святом привітав жінок Іван Логай, настоятель Херсонського монастиря Святого Володимира Великого:

««І звідкіля мені це, що прийшла до мене мати Господа мого?» (Лк. 1, 43)
Як приємно це відчувати та знати, що Божа Мати й наша приходить до своїх дітей по різних місцях світу, виявляючи свою любов та турботу. Вона з тими, в кого рідна мама є, з тими, кого народила і лишила, і з тими кому жити в цьому світі не дала.
Сьогодні у свято Матері з вдячністю та любов’ю згадуємо всіх матерів, тих, що між нами, і тих, які у небі. Одним даруємо квіти у руки, іншим несемо на могили. Усім адресуємо слова подяки й молитви. І просимо Марію, нашу Маму: прийди, і будь з нами завжди!
Від усіх, що Мамою Вас можуть називати,
Бажаємо сьогодні гарно святкувати!»

У християн 10 травня також асоціюється з Матір’ю Божою, до якої віряни звертаються, просячи заступництва і допомоги. У травні люди висловлюють подяку материнській самопожертві, коли природа виряджає планету у пишні убори весняних квітів.

День матері уперше почали відзначати після Першої світової у Швеції, Норвегії, Данії, Німеччині та Чехословаччині.

До цього Британія святкувала так звану «материнську неділю» – у четверту неділю Великого посту.

Ідею віддати жінкам одну з неділь у році озвучували у США ще наприкінці 1800-х років, але тоді підтримки вона не отримала. Офіційно вітати всіх мам на планеті почали тільки на початку 20 століття завдяки сприянню окремих американських активісток.

Матір віддавна вважають символом берегині родини. Однак нині почастішали дискусії довкола ролі жінки в сім’ї, оскільки її роль не обмежується суто вихованням дітей і турботами про чоловіка. Матір, крім того, поєднує з побутом роботу, знаходить час на саморозвиток і виступає активним членом суспільства.

Тому традиції привітання жінок вже переглянуті.

День матері в Україні уперше відзначили у радянському Львові – у 1929 році. Відтоді українки поширили цю традицію на землі Тернопільської області і Східної Галичини.

Невдовзі СРСР заборонив відзначення цього свята, а вже з 1990 року завдяки зусиллям громадських організацій Свято матері повернулося до України.

Офіційно День матері святкують в Україні з підписанням президентом відповідного указу від 10 травня 1999 року.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *