Середа, 27 ЖовтняПерший регіональний
Shadow

Денис Шмигаль відвідав підстанцію “Каховська”

Прем’єр-міністр відвідав ПЛ 750 кВ Запорізька АЕС – Каховська на Херсонщині

З робочою поїздкою на Херсонщині перебуває Прем’єр-міністр України Денис Шмигаль.

У рамках поїздки глава уряду відвідав підстанцію 750 кВ «ЗАЕС – ПС «Каховська», яка є новим енергооб’єктом в об’єднаній енергетичній системі України та дозволить Запорізькій АЕС працювати без обмеження встановленої потужності.

Денис Шмигаль відзначив: «Будівництво цієї підстанціїї – це довгоочікуваний прорив для енергетичної системи нашої держави. Фактично, цим об’єктом ми завершили відкриття «замкнених» потужностей ЗАЕС. А південь України отримав додаткові гарантії безперебійного постачання електроенергії».

Важливість будівництва ПЛ 750 кВ ЗАЕС – Каховська для Херсонщини відзначив т.в.о. голови облдержадміністрації Сергій Козир: «Цей проєкт має велике значення у сферах енергоефективності та енергонезалежності всієї України та зокрема Херсонської області. Впевнений, він стане фундаментом для майбутніх проєктів, які ми реалізовуватимемо вже у наступному році».

Довжина повітряної лінії 750 кВ ЗАЕС – Каховська складає 186 км. Голова правління НЕК «Укренерго» Володимир Кудрицький поінформував присутніх про важливі аспекти проєкту.

Так, вартість проєкту склала 195 млн євро. Його реалізація здійснювалася за підтримки Європейського банку реконструкції та розвитку та Європейського інвестиційного банку.

Пропускна спроможність об’єкта – 2000 МВт. Крім підстанції 750 кВ «Каховська», встановлено два автотрансформатори та заходи ліній електропередачі 330 кВ Каховська – Островська та Каховська – Херсонська на підстанцію 750 кВ «Каховська».

Хочете отримувати найважливіші новини? Підписуйтеся на наш канал в ЮтубіTelegram та Instagram.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *