П’ятниця, 23 КвітняПерший регіональний
Shadow

Депутати Херсонської обласної ради покращують якість харчування знедолених діток

Вже другий рік поспіль фахівці управління розвитку об’єктів спільної власності територіальних громад області виконавчого апарату Херсонської обласної ради щоденно відстежують стан організації харчування в обласних комунальних закладах. Для цього обласна рада видала необхідне розпорядження ще у липні 2018 року.

Під час моніторингу виконання натуральних добових норм, безпечності і походження харчових продуктів не залишається без уваги й уміння та бажання закладу забезпечити естетичну подачу страв, приготувати їх по-домашньому, з любов’ю. Особливо це стосується харчування у дитячих закладах, бо малеча найбільш прискіплива до їжі та змалечку упереджено ставиться до «столовських» страв.

За результатами моніторингу відмічається стабільно високий рівень організації харчування у Центрі соціально-психологічної реабілітації дітей (ЦСПРД) – закладі соціального захисту для дітей від 3 до 18 років, які опинились у складних життєвих обставинах. Нагадаємо, що ЦСПРД розташований у селі Степанівка міста Херсона та розрахований на розміщення 50 дітей з сімей, які опинилися у складних життєвих обставинах. Також там знаходяться діти, батьки яких з певних причин не можуть забезпечити їх належного утримання та догляду, ухиляються від виконання батьківських обов’язків, діти, які зазнали насильства, безпритульні діти.

У ЦСПРД вони перебувають тимчасово, проходять курс реабілітації і очікують на влаштування до прийомних сімей, дитячих будинків сімейного типу або на повернення на виховання до біологічних батьків.

Лише уявіть собі, як складно догодити з харчуванням знедоленим дітям, вилученим із соціально-проблемних сімей. Такі діти нерідко мають застарілі моральні травми, що проявляється своєрідним протестом до усіх і всього, в тому числі до їжі. Проте, ЦСПРД успішно вирішує цю проблему, дотримуючись при цьому добових норм, затверджених постановою КМУ від 22 листопада 2004 року № 1591. Приготовлені з любов’ю та по-домашньому страви подобаються дітям. Вони дякують працівникам харчоблоку, приходять за «добавкою». У закладі готують і красиво подають смачний український борщ, «ліниві» вареники, печеню по-домашньому, завжди у раціоні наявні натуральні соки, какао, зроблене на справжньому коров’ячому молоці, якісні цукерки і круасани відомих українських виробників, свіжі фрукти.

Маленький хлопчик під час візиту фахівця управління до закладу зізнався, що банани, які він куштує в ЦСПРД майже кожного дня, раніше бачив лише на вітринах магазинів. Хіба таке зворушливе зізнання може залишити байдужою нормальну людину? Звичайно, що ні. І це підтверджує в.о. директорки ЦСПРД Анжела Бикова, яка намагається почути кожну дитину у закладі, оточивши її умовами, максимально наближеними до сімейних.

Заступниця голови обласної ради Оксана Рукавішнікова зазначає:

«На сьогодні в ЦСПРД перебуває 57 дітей, з яких 1 дитина – повна сирота, 11 дітей, позбавлених батьківського піклування та 45 дітей, які опинилися в складних життєвих обставинах.

Розуміючи соціально-психологічний стан цих знедолених діточок, обласна рада намагається покращити якість їх життя усіма можливими засобами. Зокрема, важливе у їх віці місце займає повноцінне харчування, оскільки якісна збалансована їжа дуже важлива для гармонійного, здорового фізичного розвитку дитини. На кожного підопічного з обласного бюджету щоденно виділяється 80,93 грн, що дозволило організувати повноцінне 5-разове харчування. Якщо порахувати за місяць, вийде сума 2428 грн. Погодьтеся, це непідйомна сума для харчування однієї дитини у сім’ях, які опинилися у складних життєвих обставинах, зазвичай багатодітних, де не працюють чи відсутні батьки, де нерідко зловживають алкоголем та наркотичними засобами, не звертаючи уваги на соціальні і фізіологічні потреби власних дітей. Знаю, що найбільше, про що мріє малеча в ЦСПРД, це про маму і тата, про повноцінну сім’ю. Оточивши дітейтурботою та домашньою атмосферою в ЦСПРД, ми не вирішимо усіх їх проблем. Проте, смачно нагодувати точно в наших силах. Зазначу, що за рішеннями обласної ради у 2020 році закладу передбачили видатки на харчування на 29% більше, ніж у минулому році».

Прес-служба Херсонської обласної ради 

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *