Субота, 18 ВересняПерший регіональний
Shadow

Депутати Херсонської обласної ради спрямували додатково майже 20 млн грн на боротьбу з коронавірусом

Сьогодні, 8 квітня 2020 року, відбулась позачергова XXXІV сесія Херсонської обласної ради VII скликання. Задля мінімізації ризику поширення гострої респіраторної хвороби COVID-19 напередодні засідання була проведена дезінфекція сесійної зали та адмінбудівлі, а саме пленарне засідання проходило із дотриманням усіх санітарних норм.

У ході роботи 38 депутатів під головуванням Владислава Мангера розглянули 5 питань порядку денного. В першу чергу, було опрацьовано проєкт обласної програми протидії поширенню гострої респіраторної хвороби, спричиненої коронавірусом, у Херсонській області на 2020 рік.

Коронавірус COVID-19 – виклик сьогодення і не лише для медицини. Досвід інших європейських країн вже показав, що легковажність – вірний шлях до пандемії. Тому українська влада раніше інших держав розпочала впровадження жорстких заходів з упередження поширення коронавірусної інфекції. Не стоїть осторонь глобальної проблеми і місцева влада.

Запропонована Програма має на меті попередити поширення та забезпечити лікування на території області гострої респіраторної хвороби, спричиненої COVID-19.

Серед першочергових заходів визначено:

– забезпечення безпечних умов праці медичних працівників (придбання засобів індивідуального захисту, дизель-генератора для обласної інфекційної лікарні);
– проведення обстеження населення на коронавірус (забезпечення закладів охорони здоров’я наборами ПЛР-тестів для визначення COVID-19, придбання безконтактних електронних термометрів);
– надання екстреної медичної допомоги (забезпечення працівників екстреної медичної допомоги засобами індивідуального захисту, придбання медичного обладнання, пально-мастильних матеріалів, дезінфікуючих та миючих засобів);
– забезпечення палат інтенсивної терапії закладів охорони здоров’я відповідними медикаментами та обладнанням (придбання необхідного обладнання для палат інтенсивної терапії комунальних закладів охорони здоров’я, забезпечення медикаментами палат інтенсивної терапії КНП «Херсонська обласна інфекційна лікарня ім. Г.І.Горбачевського» ХОР);
– інформування населення щодо профілактики та недопущення поширення на території області COVID-19.

Загальний обсяг фінансових ресурсів, необхідних для реалізації Програми, становить 876 532,7 тис. грн, з яких 117 млн. грн. – кошти обласного бюджета, решта – кошти місцевих та державного бюджетів.

Депутати одноголосно затвердили Програму та вже сьогодні на реалізацію першочергових заходів, спрямованих на запобігання поширенню коронавірусу, спрямували 19,8 млн. грн. Загалом Херсонська обласна рада на боротьбу з COVID-19 вже виділила майже 40 млн. грн.

– Сьогодні ми виділили фінансування для обласних закладів охорони здоров’я. Це – майже 20 мільйонів додатково до 22 мільйонів гривень, які ми виділяли на минулій сесії. Ці 20 мільйонів підуть на додаткові доплати лікарям, придбання медикаментів, засобів захисту для медичних працівників, харчування пацієнтів, транспортні витрати для підвозу медичних працівників, експрес-тести. Фінансування буде відбуватись у межах Програми протидії короновірусу, яку ми затвердили першим питанням. Також до резервного фонду спрямовано 4 мільйони 150 тисяч гривень. Департамент фінансів обласної адміністрації разом з обласною радою дуже виважено відпрацювали ті видатки, які були закладені на поточний рік за різними напрямками. З деяких програм, заходи по яких не відбулися у зв’язку з введенням карантину, було знято кошти, велика частина коштів – за рахунок економії енергоносіїв та видатків на харчування обласних закладів освіти, які не працюють під час карантину. Важливо, що усі видатки збалансовані, виділення 20 мільйонів на фінансування заходів Програми не призведе до втрат по іншим напрямкам. Дякую депутатам за підтримку! – прокоментував ухвалені на сесії рішення голова Херсонської обласної ради Владислав Мангер.

Він також наголосив, що рішення сесії від 8 квітня та кошти, які були виділені на придбання обладнання (апарати штучної вентиляції легень та кисневі концентратори), на минулій сесії, дають змогу на два тижні забезпечити всім необхідним обласні заклади, якщо, не дай Боже, розпочнеться масове надходження важких хворих. У разі потреби у додаткових коштах обласна рада готова оперативно зібратися та виділити їх.

Зважаючи на вищезазначене рішення, були прийняті відповідні зміни до рішення ХХХІ сесії обласної ради VII скликання від 20 грудня 2019 року №1502 «Про обласний бюджет Херсонської області на 2020 рік». В тому числі, депутати підтримали пропозицію бюджетної комісії стосовно перерозподілу залишку коштів медичної субвенції, що склався станом на 1 квітня 2020 року. Зокрема, 1 млн 500 тис. грн спрямовано на реалізацію заходів програми розвитку та підтримки комунальних закладів охорони здоров’я Херсонської обласної ради на 2020-2021 роки.

Також депутати внесли зміни до рішення ХХХІ сесії обласної ради VІІ скликання від 20 грудня 2019 року № 1525 «Про реорганізацію шляхом приєднання комунального некомерційного підприємства «Херсонський обласний центр профілактики та боротьби зі СНІДом» Херсонської обласної ради до комунального некомерційного підприємства «Херсонська обласна інфекційна лікарня ім. Г.І.Горбачевського» Херсонської обласної ради» та затвердили нову редакцію статуту КНП «Херсонська обласна інфекційна лікарня ім. Г.І.Горбачевського» Херсонської обласної ради.

Наостанок народні обранці підтримали виплату одноразової матеріальної допомоги громадянам, які опинилися в складних життєвих обставинах у рамках виконання обласної програми соціального захисту людей похилого віку, осіб з інвалідністю, підтримки сім’ї, утвердження гендерної рівності та протидії торгівлі людьми на 2020 – 2024 роки.

Шановні жителі Херсонщини, при перших симптомах респіраторних захворювань обов’язково зателефонуйте своєму сімейному лікарю. Залишайтеся вдома! Самоізоляція – найдієвіший спосіб убезпечити себе від інфікування. Звертаємо увагу, що деякі люди хворіють на COVID-19 безсимптомно, тому, будь ласка, одягайте маску або респіратор, коли виходите на вулицю, не наражайте інших на небезпеку!

Прес-служба Херсонської обласної ради 

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *