Згідно з медичною реформою обласні медичні заклади Херсонщини вже пройшли процес автономізації, тобто їх було реорганізовано у неприбуткові підприємства. Проте за даними Національної служби здоров’я України не всі медзаклади зможуть повноцінно функціонувати в нових умовах і вимагатимуть значного дофінансування з обласного бюджету. Зважаючи на це, депутатам облради необхідно зробити складний вибір – об’єднати, приєднати чи взагалі ліквідувати заклади із дублюючими функціями. Саме про це йшла мова під час чергового засідання постійної комісії з питань охорони здоров’я та здорового способу життя.
Спільно з головними лікарями обласних медичних закладів депутати ретельно вивчили ситуацію з утримання комунальних некомерційних підприємств охорони здоров’я в умовах реформування галузі та дійшли наступного висновку. Зокрема, з прийняттям нової державної концепції єдиного фтизіатричного простору постала необхідність об’єднання закладів, де перебувають хворі на туберкульоз. Тож депутати підтримали приєднання до КНП «Фтизіопульмонологічний медичний центр» Херсонської обласної ради відразу декількох закладів, а саме: КНП «Новозбур’ївська обласна туберкульозна лікарня» ХОР, КНП «Новотроїцька протитуберкульозна лікарня» ХОР, КНП «Обласна дитяча туберкульозна лікарня» ХОР. Таке об’єднання, на думку депутатів, дозволить привести систему лікування хворих на туберкульоз у відповідність до міжнародних стандартів, згідно з якими акцентується увага на амбулаторному лікуванні.
Оскільки у передових країнах світу відсутній розподіл на психіатричну і наркологічну допомогу, то було підтримано пропозицію головних лікарів щодо приєднання КНП «Обласний наркологічний диспансер» Херсонської обласної ради до КНП «Херсонський обласний заклад з надання психіатричної допомоги» Херсонської обласної ради.
Розглянула профільна комісія і питання подальшої роботи медичних дитячих санаторіїв, власником яких є Херсонська обласна рада. На сьогоднішній день в області працюють 5 дитячих санаторіїв, але перспективи укладання договору з НСЗУ вбачаються лише з санаторієм «Дніпро» (зі зміною статусу на дитячий реабілітаційний медичний центр) та санаторієм «Джерельце» в структурі КНП «Херсонська обласна дитяча лікарня». Інші три санаторії потребують значних коштів, щоб привести їх матеріально-технічне забезпечення відповідно до вимог НСЗУ. При цьому потреба в послугах цих закладів є низькою. З огляду на це, депутати вирішили ліквідувати КНП «Новокаховський обласний дитячий кардіоревматологічний санаторій «Дружба», КНП «Новомаячківський дитячий психоневрологічний санаторій «Надія» та КНП «Новоолександрівський обласний дитячий гастроентерологічний санаторій», а їх функції передати багатопрофільному дитячому санаторію «Джерельце», що дозволить надавати дітям повний спектр лікувальних та реабілітаційних послуг належної якості.
Остаточне рішення про об’єднання вищезгаданних медичних закладів буде прийнято 20 грудня 2019 року на черговому засіданні сесії Херсонської обласної ради.
Нагадаємо, що з квітня 2020 року медичні заклади всіх рівнів медичної допомоги перейдуть на нову модель фінансування та матимуть договір з Національною службою здоров’я.