Неділя, 7 БерезняПерший регіональний
Shadow

«Дітей вулиці» на Херсонщині може побільшати

«Дітей вулиці» по всій Україні в тому числі і на Херсонщині може побільшати. Представники служб у справах дітей забили тривогу та пояснюють, чому може набути поширення дитяча безпритульність.

За словами соцпрацівників, протягом останніх трьох місяців була прийнята низка урядових рішень, які не просто протирічать законам України, але і знищують роботу місцевих органів виконавчої влади з питань захисту дітей. Уряд планує ліквідацію 465 районних державних адміністрацій по всій Україні, що у свою чергу призведе до закриття районних служб у справах дітей. Урядовці не передбачили жодних процедур захисту дітей у новому територіально-адміністративному устрої України.

На Херсонщині на даний період створено 33 ОТГ і лише у 9 з них утворено служби у справах дітей. У разі скорочення та ліквідування служб у справах дітей в районних державних адміністраціях існує реальна загроза ліквідації та руйнації системи захисту прав дітей, особливо, що стосується дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування.

За статистичними даними станом на 1 січня 2020 року в Херсонській області проживали 194 826 дітей, з них 2751 мали статус дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського. Тож, аби ці діти отримали шанс виховуватися в нормальних умовах, а не опинилися на вулиці, соцпрацівники просять владу відреагувати на дану проблему.

Нижче публікуємо відкритий лист до президента України Володимира Зеленського та прем’єр-міністра України Дениса Шмигаля від представників служб у справах дітей:

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *