Вівторок, 5 ГрудняПерший регіональний
Shadow

Для відкриття Південного центру променевої терапії необхідно 600 млн грн

Народні депутати комітету Верховної Ради України з питань здоров’я нації, медичної допомоги та медичного страхування під час робочого візиту на Херсонщину відвідали обласний онкологічний диспансер.

Читайте також : Нардепи підтримали ініціативу губернатора Херсонщини

нардепи

Народні депутати побачили ті умови,  у яких перебувають пацієнти на лікуванні, а також приміщення, підготовлені для встановлення сучасного, високотехнологічного обладнання. Це, в першу чергу, зала радіаційної терапії, відкриття якої заплановано на найближчий час.

Нардепи підтвердили, що Херсонський обласний онкологічний диспансер – єдиний на півдні України, який готовий проводити таку роботу, адже тут є всі умови, а саме головне – підготовленні фахівці, готові працювати і впроваджувати ці технології.

Сокур Ирина

За словами Ірини Сокур, головного лікаря Херсонського обласного онкологічного диспансеру, для закупівлі сучасного обладнання необхідно виділити близько 600 млн грн. Це може бути співфінансування з державного та місцевого бюджету.

Створення Південного центру променевої терапії є край необхідним для нашого регіону, підкреслила Ірина Сокур. Щороку понад 1000 пацієнтів, лише Херсонської області,  повинні отримувати лікування. Зі встановленням 4 нових  лінійних прискорювачів, які передбачаються, заклад  зможе лікувати як населення Херсонщини, так і інших областей.

Ірина Сокур: «Ми сподіваємося, що ті кошти, які необхідні для закупівлі сучасного обладнання будуть виділені і ми зможемо закупити необхідне обладнання , яке дасть змогу лікувати не тільки онкохворих Херсонської області, а й інших областей півдня України. Навіть в Миколаївській і Одеській областях не має такого приміщення.  Тому на першому етапі ми готові стати центром для впровадження сучасної медичної допомоги на рівні європейських стандартів для всіх хворих півдня України».

На жаль, протягом останніх 4 років наша область займає третє,  а в 2018 році – четверте місце за рівнем онкологічних захворювань. І це не зважаючи на те, що наша область аграрна. Тут немає таких промислових об’єктів, як наприклад , в Кривому Розі. Проте рівень онкологічних захворювань на Херсонщині вище, ніж в Кривому Розі . За словами Ірини Сокур,  на це є багато різних причин, у тому числі  і забруднення навколишнього середовища,  і шкідливі звички, і надмірна сонячна інсталяція, яка є в наших південних регіонах. Тож швидке придбання нового обладнання – це шанс на порятунок життя не лише херсонців, а й мешканців усього півдня України.

Катерина Чобітько

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *