Понеділок, 4 ГрудняПерший регіональний
Shadow

Дмитро Разумков не зміг прокоментувати ситуацію щодо недофінансування кримськотатарського телеканалу ATR

На початку 2020 року кримськотатарський телеканал ATR опинився на межі закриття через призупинення фінансової підтримки з державного бюджету. У другій половині 2019 року ATR недоотримав від держави 15 млн грн, повідомив заступник генерального директора телеканалу ATR Айдер Муждабаєв у «Детектор медіа».

Канал на 90% скоротив виробництво власних програм. Через заборгованість 14 січня був відключений супутниковий сигнал телеканалу. Але того ж дня його вдалося відновити завдяки підтримці головного рабина України Якова Блайха й міністра культури, молоді і спорту Володимира Бородянського. Канал запустив збір коштів на підтримку мовлення.

Також через недофінансування на ATR звільнено 45% колективу. Скорочено випуски новин і припинено прямі ефіри. За словами  власника ATR Ленура Іслямова, канал перебуває на межі закриття.

“Ані в нас, ані в Меджелісу зараз немає жодних прямих комунікацій із чинною владою. Чубарову (глава Меджлісу Рефат Чубаров – ред) був вручений телефон Шефіра (Сергій Шефір – перший помічник президента України – ред). Але він не відповідає на дзвінки, і Чубаров не може додзвонитись. Офіс уповноваженого зі справ кримських татар був ліквідований. А раніше у нас був прямий представник – Мустафа Джемілєв. І виходить, що немає комунікацій між Меджлісом і Президентом України у тій мірі, в якій це мало би бути. Ми зверталися до представника офісу президента. Є, навіть, постійний представник Президента України в Автономній Республіці Крим – це Антон Кориневич. Але його голос теж ніхто не хоче чути”, – говорить Іслямов.

Під час перебування у Херсоні спікера українського парламенту Дмитра Разумкова журналісти сайту ПЕРШИЙ РЕГІОНАЛЬНИЙ попросили голову Верховної Ради України прокоментувати ситуацію щодо недофінансування кримськотатарського каналу ATR та пояснити, чому не налагоджена комунікація між представниками кримськотатарського Меджлісу та діючою владою.

 «У Верховній Раді в нас нормальний діалог. В нас є представник Меджлісу кримських татар. Вони не зверталися до мене з цим питанням, тому мені важко прокоментувати,» – відповів Дмитро Разумков.

До відома. ATR входить до складу холдинга Ленура Іслямова разом з дитячим каналом Lale та радіостанцією Meydan. Ленур Іслямов володіє 97,34% ATR, міноритарні співвласники – Рефат Чубаров, Мавілє Ісмаілова, Іса Хайбуллаєв. ATR отримує фінансову підтримку з державного бюджету з 2016 року за рахунок бюджетної програми розселення та облаштування кримських татар та осіб інших національностей, депортованих з території України.

Елеонора Гуськова

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *