Неділя, 24 СічняПерший регіональний
Shadow

До128-річчя від дня народження Миколи Куліша херсонські театрали підготували привітання

18 грудня народився геніальний український драматург, ім’я якого носить Хероснський обласний музично-драматичний театр – Микола Куліш. Йому виповнилося б 128 років.

З нагоди святкової дати на сторінці театру у Фейсбук опублікували привітальне відеозвернення генерального директора Олександра Книги.  А також пригадали вистави за п’єсами Миколи Гуровича, які показували глядачеві на сцені херсонського театру.

Крім того, з нагоди Дня народження Миколи Куліша херсонські театрали підготували уривок із п’єси “Отак загинув Гуска”.

Життя і творчість найвизначнішого українського драматурга, активного діяча мистецького та національного руху Миколи Куліша нерозривно пов’язані з Херсонщиною. Він народився в смт Чаплинка Херсонської області у родині корінного селянина Гурія Куліша та матері — станової козачки з Полтавщини. На таврійській землі він сформувався і зріс як потужний громадський і культурний діяч. Буття та доля людей степового краю знайшли втілення в таких його творах: «На рыбной ловле», «97», «Комуна в степах», «Отак загинув Гуска». Він любив Таврію – своїх земляків, природу, степ, зворушливо й ніжно любив свою Чаплинь, як називав батьківське село, з яким був сорок років кревно пов’язаним.

Хочете отримувати найважливіші новини? Підписуйтеся на наш канал в ЮтубіTelegram та Instagram.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *