Середа, 22 ВересняПерший регіональний
Shadow

Донорська активність на Херсонщині знижується

З початком туристичного сезону потреба у донорській крові на Херсонщині зростає. У регіон, з усієї України та зарубіжжя, на відпочинок приїжджає понад три з половиною мільйони відпочивальників. Медичні заклади працюють у посиленому режимі. Адже від хвороб і нещасних випадків ніхто не застрахований. До того ж збільшується і кількість ДТП. Всім хворим чи постраждалим потрібно вчасно надати якісну медичну допомогу, а й іноді зробити переливання крові або плазми. На жаль, забезпечити усіх донорським матеріалом не можливо – бажаючих здати кров меньшає. Серед причин – виїзд донороспроможного населення за кордон, високий рівень захворюваність населення та відсутність донорської культури в цілому.

Між тим є люди, які не шкодують часу та свого донорського матеріалу. Так щомісяця протягом майже 20 років офіцер-прикордонник Іван Шевцов навідується до Центру переливання крові. Скільки Івану вдалося врятувати життів достеменно не відомо. Все почалося з того, коли його другові потрібно було надати термінову допомогу після важкої ДТП.

Щоб стати донором необхідно бути повнолітнім і важити понад 50 кілограм, пройти елементарну процедуру по визначенню вмісту гемоглобіну в крові та не мати абсолютних протипоказань: інфекційних, соматичних і паразитарних захворювань. Далі медпрацівники попоять вас чаєм з печивом і вперед до процедури.

НА ХЕРСОНЩИНІ НАМАГАЮТЬСЯ ВІДНОВИТИ ДОНОРСЬКИЙ РУХ
Раніше коридори Центру крові повнилися донорами. На разі ситуація протилежна.
Наталія Бабій, секретар із зв’язків з громадськість Херсонського обласного Центру служби крові, звертається до всіх з проханням на це літо запланувати здачу крові, і ваш донорський внесок обов’язково врятує людське життя!

Елеонора Гуськова

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *