Понеділок, 2 СерпняПерший регіональний
Shadow

На гідротехнічних спорудах Каховського району тривають очисні роботи

Будь-які гідротехнічні об’єкти потребують належного обслуговування, тому підпорядкованими організаціями БУВР нижнього Дніпра велика увага приділяється догляду за приканальними територіями.

Так, працівниками Каховського міжрайонного управління водного господарства за допомогою ручних і механізованих засобів розпочато роботи з очищення укосів і берми каналів від трав’яної рослинності.

Також здійснюється обробка швів бетонного облицювання каналів гербіцидами, здійснюється механічне тралення  від водоростей з метою забезпечення рівної подачі води та недопущення замулення та підпору від заростання.

Слід враховувати, що зрошувальні канали як і всі види водоймищ, піддаються впливу зовнішнього середовища. Попадання в канал органічного сміття, а нерідко, й неорганічних відходів, веде до їх забруднення.

Нам часто доводиться спостерігати заростання берегів каналів трав’янистими рослинами, здебільшого бур’янами різного роду, коренева система яких пошкоджує укріплення берегів і може спричинити обсипання. 

Під час буревіїв, кущі та чагарники не втримуються на крутій поверхні каналу, і нерідко потрапляють у воду, цим самим спричиняючи додаткове забруднення.

Якщо не проводити вчасно очищувальні роботи, то з часом можуть виникнути гнилісні процеси, внаслідок яких утворюються продукти розпаду, що  осідають на дно у вигляді намулу, і в свою чергу, погіршують пропускну спроможність каналу і якість зрошувальної води.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *