Відновити рибні запаси, які зменшилися після будівництва Каховської ГЄС! Таку мету переслідує Херсонський виробничо-експериментальний завод, де зараз активно ведуться роботи по інкубації риб, а допомагають у цьому студенти аграрного університету.
У найсучаснішій лабораторії Херсонського науково-експериментального заводу по розведенню молоді частикових риб студенти аграрного університету досліджують розвиток ікри товстолоба, амура, а також коропу. Щогодини розглядають під мікроскопом, роблять фото, а коли личинка починає активно розвиватися фільмують на відео.
Студентка Херсонського державного аграрного університету Анастасія Бай каже, що їй дуже цікаво спостерігати за тим, як нове життя зароджується у маленькій ікринці.
Територія експериментального заводу сягає 600 га. Держзамовлення на 2019 рік – 7,5 мільйонів штук прісноводних риб.
Херсонський завод по виробництву рибо-посадкового матеріалу – найпотужніший в Європі. Раніше аналогічні підприємства функціонували по всій Україні, але з понад сорока вистояли лише три, і ті всі у Херсонській області.
Юрій Ковальов, керівник підприємства: «Завод был построенный в качестве компенсатора регулируемости Днепра, в связи со строительством каскада ГЭС значительно уменшилось течение и это привело к изменению эко системы вцелом. Поэтому была разработана целая програма по белому амур и толстолобу, которые должны бороться с экологическими последствиями, которые были причинены рукотворними делами человека».
https://youtu.be/GpDOdhIEw3w.
У інкубаційному цеху відтворюють коропів, рослиноїдні та аборигенні види риб і визначають найефективніші корми. Міцним чоловікам доводиться приборкати рибу, видавити з неї ікру, обесклеїти та запліднити. Личинки ростимуть кілька днів, потім їх випустять у басейни і годуватимуть спеціальними кормами близько місяця.
Студент Херсонського державного аграрного університету Олександр Дитиняк розповів: «Ми проводимо інкубацію сімейства карпових, а також тренуємося вирощувати сімейство стерлядь – це сімейство осетрових. Це експеримент для нас, годуємо різними кормами і будемо дивитися на яких ростуть доволі швидко».
Діяльність виробничо-експерементального заводу є стратегічно важливою для рибної галузі, оскільки зариблюють не лише пониззя Дніпра та Дніпровсько-Бузький лиман, а й усі водойми України.
Найбільше поставляють рибних матеріалів у Полтавську, Волинську та Київську області.