Понеділок, 25 СічняПерший регіональний
Shadow

В Асканії-Нова розквітла північноамериканська калина

Дендрологічний парк біосферного заповідника «Асканія-Нова», що на Херсонщині, посеред зими дивує відвідувачів квітучою калиною рудуватою, яка через аномально теплу і посушливу зиму вирішила зацвісти на старий Новий рік.

Рослина має ніжно білі бутони з тонким солодким ароматом. Взимку цей кущ, що здалеку нагадує широку вазу, може витримати найлютіші морози до   29 °C. В умовах дендропарку «Асканія–Нова» бутонізація калини рудуватої починається ще у листопаді,  квітування рано навесні або за умов теплої погоди ще взимку, як і цього року.

Рослина декоративна протягом всього вегетаційного періоду: навесні радує око духмяними ніжними білими суцвіттями, влітку покривається щільною кроною з темно-зелених листків і червоних нестиглих плодів, восени калина рудувата має яскраво насичене багряне забарвлення через окрас листя, поміж яких можна знайти темно-фіолетові стиглі плоди.

Калина рудувата – характерна рослина для Північної Америки. В Асканію–Нова її завезли з Нікітського ботанічного саду у 1998 р. Зараз у дендропарку налічують 14 особин висотою до 3,5 м.

Елеонора Гуськова

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *