Середа, 22 ВересняПерший регіональний
Shadow

Епідеміологи дослідили територію біля Титану

У 2018 році «Титан» спричинив екологічну катастрофу. Люди масово скаржилися на самопочуття. Всі металеві предмети за ніч поржавіли та вкрилися липкою коричневою рідиною. Листя дерев покрутилися і осипалися. Зараз труби заводу «мовчать», але небезпека від них на світанку, впевнені люди. Кажуть, що тиждень тому вночі неможливо було дихати, зачиняли вікна. Другий раз гірко у роті буває…. На запитання, чи потрібно закрити завод? Місцеві жителі ствердно відповідають «так».

Шкідливі речовини, які виникають під час виробництва діоксиду титану, нейтралізують у спеціальному водосховищі, глибиною близько 8 метрів. Але після того як північно-кримський канал перекрили, він напівпорожній і наповнюється в основному дощовою водою. У літню спеку водосховище майже висихає, а це значить, що збільшуються ризики для здоров’я людей.


Група епідеміологів з усієї України на чолі з американськими експертами Центру громадського здоров’я здійснили дослідження території біля заводу Титан, який розташований в анексованому Криму. Також вони опитали місцеве населення та ознайомилися з їх історіями хвороби. За допомогою мультигазового монітору зробили заміри повітря.

Американським дослідникам допомагають місцеві спеціалісти та команда молодих епідеміологів з України, яких ще називають «медичними детективами». Їх основна мета – не усунення симптомів хвороби, а знайти причину, чому люди хворіють і ліквідувати її. Попередні результати дослідження стануть відомі не раніше ніж за місяць. На їх основі фахівці нададуть рекомендації щодо мінімізації впливу викидів на здоров’я населення.

1 Comment

  • alex

    Все эти майданы, все эти “славы героям” – херня в сравнении с подобными катастрофами, прямая зависимость которых, как на ладони, от решений принятых “патриотами” в начале их славного пути в 2014-ом

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *