У 2018 році «Титан» спричинив екологічну катастрофу. Люди масово скаржилися на самопочуття. Всі металеві предмети за ніч поржавіли та вкрилися липкою коричневою рідиною. Листя дерев покрутилися і осипалися. Зараз труби заводу «мовчать», але небезпека від них на світанку, впевнені люди. Кажуть, що тиждень тому вночі неможливо було дихати, зачиняли вікна. Другий раз гірко у роті буває…. На запитання, чи потрібно закрити завод? Місцеві жителі ствердно відповідають «так».
Шкідливі речовини, які виникають під час виробництва діоксиду титану, нейтралізують у спеціальному водосховищі, глибиною близько 8 метрів. Але після того як північно-кримський канал перекрили, він напівпорожній і наповнюється в основному дощовою водою. У літню спеку водосховище майже висихає, а це значить, що збільшуються ризики для здоров’я людей.
Група епідеміологів з усієї України на чолі з американськими експертами Центру громадського здоров’я здійснили дослідження території біля заводу Титан, який розташований в анексованому Криму. Також вони опитали місцеве населення та ознайомилися з їх історіями хвороби. За допомогою мультигазового монітору зробили заміри повітря.
Американським дослідникам допомагають місцеві спеціалісти та команда молодих епідеміологів з України, яких ще називають «медичними детективами». Їх основна мета – не усунення симптомів хвороби, а знайти причину, чому люди хворіють і ліквідувати її. Попередні результати дослідження стануть відомі не раніше ніж за місяць. На їх основі фахівці нададуть рекомендації щодо мінімізації впливу викидів на здоров’я населення.
Все эти майданы, все эти “славы героям” – херня в сравнении с подобными катастрофами, прямая зависимость которых, как на ладони, от решений принятых “патриотами” в начале их славного пути в 2014-ом