Четвер, 25 ЛютогоПерший регіональний
Shadow

Феміда винесла безжалісний вердикт голові Білозерської ОТГ

Очільницю Білозерської ОТГ Антоніну Чередник залишили під вартою на 60 діб. Таке рішення було прийнято фемідою сьогодні, 27 січня 2021 року, у Херсонському апеляційному суді. Апеляцію залишили без задоволення, тож чиновниця і надалі залишатиметься у СІЗО.

Місцеві жителі Білозерської ОТГ не згодні з рішенням правосуддя й вимагають випустити Антоніну Чередник на свободу. Ще перед початком судового засідання люди з розгорнутими плакатами вийшли під стіни апеляційного суду, щоб висловитися на підтримку голови Білозерської ОТГ. На їх думку, підозрювана стала жертвою політичних маніпуляцій з боку опонентів, які разом з нею змагалися за крісло голови громади на місцевих виборах 2020 року. На думку людей, саме вони намагаються з усіх сил усунути Антоніну Чередник з посади.

Елла Петренко, голова ГО «Білозерський центр регіонального розвитку»:

«Моя особиста думка, що наразі відбувається навмисне блокування роботи селищної ради і незгода політичних опонентів, які програли ці вибори. Тобто, таким чином, люди хочуть прийти до влади. Я можу охарактеризувати Антоніну Іванівну, як порядну людину, яка тримає своє слово, прагне розвитку для своєї громади. Краще б люди, які наразі блокують роботу селищної ради, робили щось для розвитку громади, а не застосовували такі брудні схеми, налаштовуючи громаду проти Антоніни Чередник».

Люди кажуть, що приїхати з Білозерщини на мітинг змогли не всі. Підтримують Антоніну Чередник тисячі людей, які на сьогодні зневірилися у діях правоохоронної системи та суду.

Антон Власюк, директор Білозерського закладу повної загальної середньої освіти №1 ім. О.Я. Печерського:

«Я сьогодні приїхав від імені керівників 25 освітніх закладів Білозерської ОТГ. Освітяни вважають, що правосуддя має прийняти вірне рішення і дозволити працювати законно обраній голові ОТГ, виконувати їй свої функціональні обов’язки. Опоненти Антоніни Чередник роблять шкоду не тільки їй, а й усій громаді. Вони прагнуть прийти до влади й розграбувати ОТГ. Ми хочемо, аби вони не створювали незаконні інциденти, які просто є їх амбітними планами. Громада їм не довіряла і не довіряє, аналізуючи їх попередню роботу. Роботу Чередник ми бачили протягом не одного року. Вона робить все для успіху та розбудови громади. Я бачу майбутнє за такою людиною».

Декілька слів з біографії пані Антоніни. Вона має дві вищі освіти та більше 14 років стажу роботи: із них – 11 років на посаді голови Томинобалківської сільської ради і останні 3 роки на посаді Білозерського селищного голови в об’єднаній територіальній громаді. Під час місцевих виборів 2020 року Антоніну Чередник жителі Білозерської громади обрали головою. За результатами голосування вона на 80 голосів випередила Олександра Царюченка.

Як чиновниця з двома вищими освітами опинилася за гратами? На початку січня 2020 року Антоніну Чередник, тоді ще голову Білозерської селищної об’єднаної територіальної громади, правоохоронці затримали за підозрою у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ст. 368 ч. 3 Кримінального кодексу України (за отримання неправомірної вигоди-хабара). За рішенням Білозерського райсуду, її не залишили тримати під вартою, а випустили під заставу у розмірі понад 160 тисяч гривень. Крім того, Антоніна Чередник була відсторонена від обійманої посади строком на 2 місяці. Востаннє суд повернувся до розгляду цього кримінального провадження 21 жовтня 2020 року і продовжив відсторонення обвинуваченої Антоніни Чередник від обійманої посади знову на 2 місяці — до 20 грудня 2020 року. При цьому суд, крім внесення грошової застави, постановив: Чередник «утримуватися від спілкування з працівниками Білозерської селищної ради, за винятком участі у слідчих та процесуальних діях», а також «не відвідувати приміщення Білозерської селищної ради».

А тим часом, 25 жовтня 2020 року, виборці Білозерської селищної ради Білозерської територіальної громади обирають Антоніну Чередник своїм головою.

У листопаді 2020 року новообраному голові Білозерської ОТГ настав час приймати присягу та вступати в свої законі повноваження. Провести перше урочисте засідання вирішили 24 листопада 2020 року. Планували провести сесію на вулиці. Адже, по-перше, це відповідає вимогам карантинних обмежень, а по-друге, це б вберегло пані Антоніну від відвідування приміщення Білозерської селищної ради. Проте, за наполяганням голови ТВК, засідання провели у кабінеті голови Білозерської ОТГ, що служив і за сесійну залу. Опинилася, у так званій сесійній залі, попри заборону, й новообрана голова Антоніна Чередник. Вона прийняла присягу, отримала посвідчення, подякувала виборцям за довіру і закрила сесію.

Головний політичний опонент Антоніни Чередник Олександр Царюченко вирішив не втрачати нагоди та написав заяву на голову Білозерської ОТГ, що та порушила встановлений судом обов’язок – не відвідувати приміщення Білозерської селищної ради. Саме на підставі цієї заяви за клопотанням прокурори Білозерський районний суд ухвалив рішення про обрання міри запобіжного заходу та заарештовав до СІЗО строком на 60 днів Антоніну Чередник. Сторона захисту з рішенням суду не погодилася й подала апеляцію, яку під час засідання, 27 січня 2021року, Херсонський апеляційний суд не задовольнив.

Антоніну Чередник захищають три адвокати. Всі вони наполягають на тому, що утримання під вартою є необґрунтованим. Сама жінка вини своєї не визнає. Вона була впевнена, що сесія відбудеться на вулиці. Адже це питання вона попередньо узгодила з начальником поліції та з головою ТВК. Проте у день проведення першого засідання новообраної каденції голова ТВК вирішив розпочати засідання прямо у її кабінеті. Тож жінка була вимушена зайти у будівлю.

Згідно з законодавством України висунуте Чередник рішення Херсонського апеляційного суду оскарженню не підлягає.

Але, як зазначає адвокат підозрюваної Олег Горішній, захист планує звертатися з відповідними скаргами до Вищої ради правосуддя й вимагати пом’якшення рішення.

Людей, які прийшли підтримати Антоніну Чередник, обурює рішення правосуддя. Вони переконані, що підозрювана від самого початку стала жертвою брудної схеми політичних опонентів, які за будь-якої ціни хочуть потрапити до влади. Жителі Білозерщини, рідні, сторона захисту обвинуваченої вважають, що зважаючи на всі обставини справи, жінку можна було б відправити під домашній арешт, а не в слідчий ізолятор до вбивць та грабіжників. Проте феміда винесла свій вердикт.

Катерина Чобітько
 

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *