Неділя, 19 ВересняПерший регіональний
Shadow

На Херсонщині в одному з Нацпарків розпочалося «велике очищення»

Відразу кілька співробітників Нацпарку «Нижньодніпровський» повідомило про те, що керівництво Нацпарку змусило їх написати заяви про звільнення за власним бажанням. Як розповідають джерела з парку, Чачібая та Кірін кожного перед цим викликали на килим до начальства; розмова починалася з однієї і тієї ж фрази – «Думаємо, що ви знаєте, чому ми вас запросили». Вищезазначені горе-керманичі звільняють кваліфікованих працівників, натомість залишають некваліфікованих, схильних до корупційних діянь робітників.

Природоохоронна територія Нижньодніпровського парку сягає понад 80 тис. га. Він вважається одним із найцінніших природних комплексів заплавно-літорального типу, що розташовані в Європі! На його території зростає більше десятка видів рідкісних рослин, які охороняються законом і занесені до Зеленої книги України. Крім цього, близько сотні видів рослин і тварин, які знаходяться на території парку, занесені до Червоного списку Міжнародного союзу охорони природи, Європейського червоного списку, Червоної книги України та Червоного списку Херсонської області. Територія парку нерідко стає наживою для браконьєрів. Досить часто тут на «гарячому» ловлять браконьєрів. Такі дії порушників присікають і карають згідно з чинним Законодавством. Звісно ж територію парку контролює також і рибоохоронний патруль та інші правоохоронні відомства.

За словами самих же працівників, своїми усними вказівками заступник директора Кірін забороняє працівникам Нацпарку здійснювати виїзди на територію парку для охорони та проведення рейдових заходів. А тим, хто йде на перекір – погрожує звільненням. За останні декілька місяців на роботу рейдових бригад не було виділено жодного паливного талону. Немає палива – немає контролю з боку працівників. А це значить, що на території парку можна займатися браконьєрською діяльністю та зрощувати корупцію.

Насторожує людей й те, що знаходитися в офісному приміщенні той самий заступник наказує не всім, трьом «довіреним» особам він надав дозвіл на безмежний виїзд по території парку.

Як не дивно, цими  трьома «довіреними» особами є працівники Білозерського та Тягінського відділень парку. Один з них начальник Білозерського відділення Володимир Янчук, який до речі був затриманий на хабарництві та відносно якого було направлено обвинувальний акт до суду. На даний час триває судове провадження.

Скаржаться працівники до чиновників та правоохоронних установ й на цькування з боку Дмитра Киріна. Кажуть люди, що  державний службовець навіть провокує бійки й замахується на них. З цього приводу були написані службові записки на директора НПП «Нижньодніпровський» Олексія Чачібая з вимогою зупинити протиправні дії свого заступника.

Декілька місяців тому, журналісти «Першого регіонального» висвітлювали зазначене суспільству та навіть зверталися безпосередньо до директора парку Олексія Чачібая, аби той прокоментував, що відбувається в державній установі.  Він запевнив, що  ситуацію тримає під контролем:

«Мною вже створена комісія, яка здійснює перевірку чи порушувалося трудове законодавство стосовно працівників. Результати службового розслідування будуть протягом двох тижнів», – зазначив Олексій Чачібая.

Однак на цей час в парку й надалі процвітає повна анархія.

Свідчення цьому є один з випадків, який призвів до скандалу, дійшовши до високих кабінетів, а саме Міністерства захисту довкілля та природних ресурсів.

Під час проведення перевірки дотримання вимог природоохоронного законодавства НПП, Державною екологічною інспекцією Південного округу виявлено, що спеціальне використання природних ресурсів у межах територій та об’єктів природно-заповідного фонду здійснюється з перевищенням лімітів, що є порушенням Закону України «Про природно – заповідний фонд України» та невідповідність (заниження) даних відображених користувачами водних живих ресурсів зі звітами наданими НПП до Міністерства захисту довкілля та природних ресурсів України.

В результаті зазначеного, слідчими Територіального управління Державного бюро розслідувань, розташованого у місті Мелітополі в рамках КП, Кіріну Д.Л., повідомлено про підозру за ч.2 367 КК України щодо службової недбалості посадової особи, що призвело до нанесення значної шкоди екологічному фонду регіону. Судом відсторонено заступника директора від виконання своїх обов’язків.

Так директор парку Чачібая Олексій Григорович та заступник директора парку Кірін Дмитро Леонідович через свою некомпетентність допустили заподіяння шкоди державі та природно-заповідному фонду на 62 мільйони гривень! Хто буде вести господарювання, якщо залишаться одні корупціонери?

Надалі, на посади призначаються особи, наближені до керівництва парку, незважаючи на свою некомпетентність у вказаній сфері та наявну проблематику із законом.

Зокрема, на посаду заступника начальника відділу Державної охорони НПП «Нижньодніпровський», призначено Валерія Яковлева. Будучи начальником Козацького науково дослідного відділення НПП, Валерій Яковлев, у 2020 році був затриманий співробітниками правоохоронних органів під час отримання хабаря, матеріали направлено до суду. Не зважаючи на вказане, особа отримує подальше підвищення, осільки приходиться кумом Олексія Чачібая.

В липні слідчими Територіального управління Державного бюро розслідувань, розташованого у місті Мелітополі в рамках КП Янчуку В.М., повідомлено про підозру у використанні завідомо підробленого документа, про середню освіту під час зарахування до штату НПП.

Після наданих коментарів Чачібая О.Г. журналістам, можна дійти до висновку, яким чином ситуація тримається під контролем та які можуть бути наслідки діяльності вказаних керівників.

Діяльність Кіріна Д.Л. та Чачібая О.Г., як адміністративних осіб в НПП, призвела до блокування роботи парку та неналежному виконанню функцій співробітників щодо захисту природно – заповідного фонду.

Однак від профільного Міністерства щодо корупційних діянь псевдокерівників не здійснюються жодних заходів, відсутня реакція на дії підлеглих. Невже хтось у Міністерстві зацікавлений у тому, щоб в Нацпарку «Нижньодніпровський» процвітала анархія та безлад.

Сподіваємося, що ситуація все ж вирішиться, адже під загрозою опинилася, як флора та фауна парку, так і самі працівники. Що залишиться нашим нащадкам, якщо все буде знищено і розкрадено?! Далі буде.

Олександр Кандиба

 

 

 

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *