Четвер, 21 СічняПерший регіональний
Shadow

ОТГ Херсонщини отримали майже 6,8 тисяч гектарів державної землі

Майже 6,8 тисяч гектарів земель сільськогосподарського призначення, які знаходяться за межами населених пунктів і якими раніше розпоряджалася держава, передали у комунальну власність об’єднаним територіальним громадам області. Відповідні документи підписали сьогодні, 25 листопада 2020 року, у Головному управлінні Держгеокадастру у Херсонській області.

 2,8 тисяч гектарів землі отримала й Чулаківська ОТГ. Її голова Олександр Мусієнко стверджує, що такого кроку від держави чекали давно і відтепер ввірена йому громада зможе самостійно планувати, як ними розпоряджатися.

«Нам дуже шкода, що до цього моменту значна частина земель уже була віддана в приватні руки і наразі ми не зможемо використати їх для планування свого соціально-економічного розвитку. Передача земель сільгосппризначення, які знаходяться за межами населених пунктів дійсно є визначальною подією для розвитку місцевого самоврядування», – зазначив Олександр Мусієнко.

На тому, що отримання земель у комунальну власність для громад – не лише додаткові можливості, але й відповідальність, наголосив перший заступник голови Херсонської облдержадміністрації Дмитро Бутрій.

«Такий крок слід було зробити багато років тому. Але нарешті зараз у відповідності до Указу Президента України та інших нормативно-правових актів, землі таки передали громадам і це є невід’ємною складовою процесу децентралізації. Разом з тим, отримання земель – це і відповідальність для громад. Тепер саме вони мають забезпечити максимальну прозорість відносин у вказаній сфері», – наголосив Дмитро Бутрій.

Варто зазначити, що наразі землі сільгосппризначення у комунальну власність отримали 10 громад: Чулаківська, Костянтинівська, Любимівська, Таврійська, Чаплинська, Мирненська, Ювілейна, Музиківська і Станіславська. Разом з тим, вже до кінця року Головне управління Держгеокадастру у Херсонській області планує передати землі усім ОТГ, а разом з ними – відповідні повноваження у сфері земельних відносин.

«Розвиток громад не можливий без передачі їм усієї повноти повноважень у сфері земельних відносин, адже цей ресурс дозволяє самостійно формувати і наповнювати місцеві бюджети. Тепер завдання громад – використовувати отриманий ресурс раціонально та у відповідності до інтересів місцевих жителів», – зазначив начальник Головного управління Держгеокадастру у Херсонській області Олександр Паливода.

Хочете отримувати найважливіші новини? Підписуйтеся на наш канал в ЮтубіTelegram та Instagram.

схожі записи:

Прокуратура продовжує реагувати на незаконно надані в оренду землі
За втручання прокуратури територіальній громаді повернуто майно вартістю 3 млн грн
В Херсонской ОГА создали рабочую группу, чтоб решить, сколько ОТГ целесообразно создать в Новотроицк...
На Херсонщині прокуратура вимагає повернути державі три ставки та землю водного фонду
Гусєв «розширив» елітний «Будинок рибалки» депутата Херсонської облради від «Опоблоку»
На Херсонщині суд повернув у державну власність 10 га Арабатської Стрілки
На Херсонщині буде створено 49 територіальних громад
На Херсонщині прокуратура повернула навчальному закладу землю вартістю 3,7 млн грн
На Херсонщині прокуратура продовжує відстоювати інтереси держави у земельній сфері
У Києві учасники акції протесту проти відкриття ринку землі перекрили рух на кількох центральних вул...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *