Субота, 15 ТравняПерший регіональний
Shadow

Приросту ВВП не буде, якщо відкриють ринок землі

Питання запровадження ринку землі сільськогосподарського призначення в Україні та скасування мораторію на її продаж наразі продовжують активно обговорювати.

На цьому тижні у Верховній Раді продовжили розглядати поправки до законопроєкту №2178-10 “Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо обігу земель сільськогосподарського призначення”.
Загалом, під час підготовки законопроєкту до другого читання профільний комітет отримав 4018 поправок і пропозицій від народних депутатів. Передбачається, що розгляд поправок триватиме ще кілька пленарних тижнів.

Не залишають без уваги новий законопроєкт про скасування мораторію на продаж землі і херсонські аграрії. Більшість з них вважають, що ринок землі має бути цивілізованим.

Як розповів журналістам «Першого регіонального» Віктор Деркач, голова товариства «Берегиня» в Бериславському районі, в законопроєкті є багато нюансів, які потребують уваги. Зокрема – це продаж землі іноземцям. Крім того, як зазначає Віктор, питання концентрації землі в руках одного власника треба доопрацювати, адже та кількість гектарів, про яку йдеться у законопроєкті, є надто великою:

«Головні моменти, які турбують всіх – це доступ до ринку землі, тобто можливість придбання землі іноземцями. Якщо сьогодні в Україну зайдуть іноземні компанії з великими грошима, вони не просто куплять землю , а куплять країну.

Друге питання стосовно максимального об’єму землі в одні руки. Моє особисте бачення – 1000 гектарів для одного покупця буде достатньо. Це дасть можливість власникам земельних паїв, а це переважно люди похилого віку, розпоряджатися земельним майном, в тому числі, продати його. Придбання 10 тисяч гектарів одразу знищить всі дрібні фермерські господарства.

Також не зрозуміло, чи буде продаватися державна земля».

 

Крім того, як зазначив Віктор Деркач, відкриття ринку землі не збільшить ВВП та виробництво аграрної продукції.

«Урядовці нас запевняють, що запровадження ринку землі дозволить розвивати інвестиції, виросте ВВП, але це повна нісенітниця. Ми знову відкотимося до 2000 року, тому що навіть сьогодні мої колеги припинили придбання нової техніки. Вони не вкладають кошти в модернізацію виробництва, оскільки акумулюють кошти на придбання землі. Жодного приросту ВВП ми не отримаємо в найближчі п’ять років. Сільгосптехніка не буде продаватися, адже всі будуть купувати землю. Відбудеться замороження розвитку промисловості , який виробляє техніку для сільського господарства. Тому не треба вірити, що ВВП виросте в рази і відбудеться збільшення виробництва аграрної продукції».

 

Нагадаємо, Верховна Рада 13 листопада 2019 року ухвалила в першому читанні законопроєкт про внесення змін до деяких законодавчих актів щодо обігу земель сільськогосподарського призначення (№2178-10), який, зокрема, передбачає скасування з 1 жовтня 2020 року заборони на продаж землі.

Катерина Чобітько

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *