Четвер, 29 ЛютогоПерший регіональний
Shadow

У Херсоні відкрилася виставка картин етнічних німців України

3 грудня 2020 року в Херсонському обласному краєзнавчому музеї відбулось відкриття виставки картин художників – етнічних німців України.

Експозиція складається з серії картин художниці Галини Невінчаної з Білої Церкви, що відобразили трагічні події для етнічних німців – депортація громадян німецької національності з території Української РСР у 1941–1942 роках. Близько 65 тис. осіб німецької національності за звинуваченням у «пособництві гітлерівським загарбникам» було депортовано з Криму до Середньої Азії та Сибіру.

Тема для картин навіяна розповідями — споминами батьків художниці, що пережили ці страшні події.

Чимало переселенців загинули в дорозі під час бомбардувань евакуаційних потягів німецькою авіацією та внаслідок жорстоких методів депортації, нелюдських побутових умов у місцях їх поселення. Депортації німців з території України тривали й після завершення Другої світової війни.

Друга частина виставки – це фото- експозиція «Київ німецький». Представлені 10 фотографій роздрукованих на холсті будинків, побудованих німцями.

Виставкова експозиція надана Миколаївським обласним центром німецької культури, керівник Цегельний Дмитро.

Експонується у Херсоні вперше та буде передана до всіх обласних центрів, як нагадування про події, що відбувались 80 років тому назад.

Хочете отримувати найважливіші новини? Підписуйтеся на наш канал в ЮтубіTelegram та Instagram.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *