П’ятниця, 23 КвітняПерший регіональний
Shadow

У Скадовську дитячі табори та санаторії готуються до відкриття

У Скадовську моніторингове відвідування за зверненням оздоровчих закладів здійснили фахівці Головного управління Держпродспоживслужби в Херсонській області разом із представниками міської та районної влади.

Наприклад, перші зміни дитячий оздоровчий табір імені Івана Голубця, що розташований в Скадовську, минулі роки приймав вже наприкінці травня. У ньому відпочивають діти лише з міста Херсон і їх відпочинок фінансується з херсонського міського бюджету. Це діти з багатодітних родин, творчих колективів тощо.

– Дитина, коли потрапляє на територію табору, одразу прямує до медпункту. Там ми їй вимірюємо температуру, дивимось медичну картку. А вже потім іде заселення. Кімнати розраховані на трьох дітей. Проте, через пандемію корона вірусу, у кімнатах, скоріш за все, будуть жити по двоє. Також ми прибрали усі килимові покриття, закупили термометри, антисептики. – розповідає директорка центру позашкільної роботи Ірина Свинаренко.

Для більш ґрунтовної підготовки до прийому дітей, оздоровчий табір уклав угоду з Херсонською регіональною державною лабораторією ім. професора Л.С. Ценковського Держпродспоживслужби. А саме на проведення дослідження повітря та води унікальною пересувною лабораторією моніторингу навколишнього середовища та впливу хімічних факторів. У день відвідування, 4 червня, усі показники повітря на території оздоровчого табору були в нормі.

– Наразі ми чекаємо рішення Уряду. Щойно він дозволить нам працювати і до нас донесуть рекомендації, яких ми маємо дотримуватись через пандемію, ми зможемо приймати дітей вже за два дні. – запевняє директорка дитячого табору Людмила Шара.

У їдальні столи розставили на відстані один від одного, снідати, обідати та вечеряти за одним столом зможуть не більше двох дітей.

– Ми провели попереднє обстеження даного дитячого табору. Ми побачили, що тут дотримуються відповідних санітарних норм, встановлених чинним законодавством. А також на харчоблоці розроблено і впроваджено систему безпечності харчових продуктів за принципами ХАССП. – зазначив начальник Управління безпечності харчових продуктів та ветеринарної медицини Головного управління Держпродспоживслужби в Херсонській області Віталій Боярський.

Готуються до прийому відвідувачів і пансіонати. Наприклад, пансіонат «Енергія», де за кошти Херсонського міського бюджету оздоровлюють сиріт, родини воїнів АТО тощо.

З 18 номерів половину вже обладнали окремими кухнями, є окремі входи, аби люди якомога менше перетинались. Весь персонал забезпечений засобами індивідуального захисту, заклад закупив антисептикі та дезінфекційні засоби.

За словами директора пансіонату Анатолія Керекелиці, вони вже витратили 140 тисяч гривень на підготовку пляжу, обстеження дна, прибирання, встановлення урн тощо. І дуже сподіваються, що курортний сезон цього року все ж відбудеться.

– На сьогодні основним нормативним документом, який регулює функціонування будь-яких закладів під час карантину є постанова Кабінету Міністрів України №392. Ми вже пройшли кілька етапів послаблення карантину. Проте дитячим оздоровчим закладам поки що працювати не можна. По ним уряд буде приймати окреме рішення.
Відповідальність за дотримання санітарно-епідеміологічних заходів лягає, перш за все, на власників закладів. Із приватними господарствами, які приймають відпочиваючих у власних будинках, виникали проблеми і минулі роки, без карантину. Справа в тому, що за документацією вони оформлені як приватні житлові будинки, домоволодіння, а відтак на них не розповсюджуються вимоги, встановлені до закладів оздоровлення та відпочинку. Власники або працівники їх виходять, у тому числі і до наших спеціалістів, і кажуть, що це їх приватний будинок, де вони приймають гостей. Тобто вони намагаються приховати, що вони надають якісь послуги. – зазначив начальник управління державного нагляду за дотриманням санітарного законодавства Головного управління Держпродспоживслужби в Херсонській області Тарас Година-Арюпін.

Прес-служба Головного управління Держпродспоживслужби в Херсонській області 

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *