Четвер, 22 КвітняПерший регіональний
Shadow

Як Херсонська область готується протидіяти коронавірусу

Сьогодні, 16 березня 2020 року, під час селекторної наради у Херсонській обласній державній адміністрації директор Депараменту охорони здоров’я ОДА Віктор Короленко доповів про епідеміологічну ситуацію в нашій області. За його словами наразі жодного випадку захворювання у Херсонській області на коронавірус не виявлено, проте потрібно консолідувати усі зусилля щодо нерозповсюдження цього вірусу.

Віктор Короленко:

«Наразі з резервного фонду виділено 700 тис гривень, які розподілені безпосередньо між інфекційною лікарнею та екстреною медичною допомогою. Ми маємо забезпечити захист медичних працівників, які контактують з хворими. Хочу наголосити, що за минулий тиждень по Херсонській області лікарні отримали 5 тисяч звернень і 300 людей було  госпіталізовано з ГРВІ. Поки що ці показники не перевищують епідеміологічний поріг.  Але ми повинні пам’ятати, що наразі найголовніше – це соціальна ізоляція жителів області.  Вірус поширюється дуже швидко, тому ми маємо розуміти, що карантин, який введено,  це не канікули, а період  під час якого повинні застосовуватися певні епідеміологічні заходи. Тому ми будемо просити, аби закрилися ТРЦ в нашому місті. Також відпрацьовується механізм резервації, у випадку, якщо до нашої області повернуться люди, які були контактними. Це не тільки резервація в закладах охорони здоров’я, а ми маємо підготувати в нашій області санаторії чи інші заклади, у яких виконується три вимоги: своя каналізація, світло та пунк для приготування їжі».

Крім того, як наголосив Віктор Короленко, в Херсонській інфекційній лікарні в обмеженій кількості наявні тести для виявлення нового вірусу. Вартість одного тесту – 220 грн. Також на 86 бригад екстреної медичної допомоги були закуплені захисні костюми. Що стосується апарпатів для вентиляції легенів, то в медичних закладах наявно 140 апаратів. У місті також двічі на день відбувається дезінфекція та обробка транспортних засобів.

Віктор Короленко, користуючись нагодою, через ЗМІ звертається до всіх жителів області і просить не жартувати, щоб перевірити готовність медичних працівників. Такий «помилковий» випадок вже був зафіксований у Херсонській області. Наразі потрібно усвідомити кожному громадянину, що на кожний хибний виклик витрачається майже 5 тисяч гривень, адже медичні працівники одягають спеціальні костюми, які можна використовувати одноразово. Тому потрібно відповідально віднестися до своїх вчинків та направити зусилля для захисту свого здоров’я та безпеку оточуючих. А «жартівника» за завідомо неправдивий виклик спецслужби чекає штраф.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *