П’ятниця, 5 БерезняПерший регіональний
Shadow

Як рятують життя “ранніх пташок”

Сьогодні, 17 листопада 2020 року, у Всесвітній день передчасно народжених дітей, по всьому світу і в Україні також будуть підсвічуватися фіолетовим кольором відомі архітектурні споруди. Це спосіб привернути увагу до важливості проблеми передчасного народження маленьких діток, що з першого дня свого існування борються за життя.
 
Недоношеність – основна причина смерті новонароджених дітей у всьому світі і друга за значимістю причина дитячої смерті вцілому (після пневмонії). Щороку близько 15 млн. дітей народжується передчасно – це кожна десята дитина у світі. В Україні таких дітей до 20 тис. щороку.
 
Передчасно народжениими є діти, які з’явилися на світ до кінця 37 тижня вагітності. Такі діти потребують особливого догляду після пологів, адже у них часто виникають проблеми з температурним контролем, диханням і годуванням. Їх виходжують у стаціонарі лікарі-неонатологи. Найменша дитина, яку виходили в Україні, народилася з вагою 470 г, у світі – 245 г.
 
Щоб зберегти здоров’я та життя передчасно народженим, їх на 2-4 місяці поміщають до спеціальних інкубаторів, умови в яких максимально наближені до утроби матері. Діти потребують багато ліків, перший час внутрішньовенного харчування, іноді – підключення до апаратів штучного дихання. Вони щодня борються за своє життя: вчаться дихати, тримати температуру, їсти, набирати вагу.
 
На другому етапі виходжування лікарі рекомендують метод «Кенгуру», що заключається в зігріві дитини теплом материнського тіла шкірою до шкіри. Вперше такий метод був апробований у 1979 році лікарями Едгаром Рей Санабрія і Гектором Мартинець Гомез в Боготі, Колумбія.
 
Метод «Кенгуру» перевершив всі очікування і виявився більш ефективним ніж стандартний інкубатор для виходжування недоношених: малюки краще підтримували температуру тіла, були спокійнішими, краще дихали та мали стабільніший серцевий ритм. «Метод кенгуру» допомагає батькам віднайти емоційний контакт з малюком, що передчасно народився. Це невеличке диво, що стається у дуже простий спосіб — контактування шкірою двох найрідніших на світі людей.
 
Народження і виходжування недоношеної дитини є серйозним випробуванням для батьків. Радість очікування нащадка змінилася тривогою за його здоров’я та життя, значним психологічним та емоційним навантаженням через особливі турботи і проблеми.
 
Для надання кваліфікованої інформаційної та психологічної підтримки батькам передчасно народжених дітей створено Всеукраїнську цілодобову безкоштовну «гарячу лінію», що діє за номером 0 800 50 70 29.
 
Хочете отримувати найважливіші новини? Підписуйтеся на наш канал в ЮтубіTelegram та Instagram.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *