Субота, 15 ТравняПерший регіональний
Shadow

Губернатор Херсонщини свідомо порушує виборчий кодекс

Сьогодні, 17 березня 2020 року, у прес-центрі інформаційного агенства «УНІА», відбулася прес-конференція, присвячена організації місцевих виборів. Участь в обговореннях взяли голова Херсонської облдержадміністрації Юрій Гусєв та куратор місцевих виборів на Херсонщині від партії «Слуга народа», народний депутат Олександр Дубінський.

Проведення прес-конференції викликало «бурхливі» обговорень у соціальних мережах. Зокрема журналіст Вячеслав Гусаков звернув увагу на те, що голова Херсонської ОДА свідомо порушує «Виборчий кодекс». Адже є законодавчі норми, які регламентують участь голів месцевих державних адміністрацій у виборчому процесі. І серед функцій голови ОДА, у виборчій і міжвиборчій періоди, немає такої, як участь у роботі передвиборчого штабу і у формуванні пула кандидатів від певної політичної сили.

Крім того, одним із нововведень, про які розповів нардеп Дубінський є праймеріз на спеціальній онлайн платформі «Зе!команда-регіон». Кандидатів у «крісло» мера будуть відбирати саме через цю програму. А також всіх кандидатів будуть пропускати через поліграф.

Журналіст Тарас Бузак прокоментував, що ця процедура не є ноу-хау, адже подібний відбір вже проводили в цьому році в Херсонській ОДА під іншою назвою – «LIFT», коли формували оновлену команду голови ОДА. Тоді, такі дії проводилися більше для «замилювання» очей, а вакантні посади обіймали «потрібні» кандидати. Тому, заяви Юрія Гусєва про те, що місцеві вибори мають відбутися прозоро та чесно викликають великий сумнів.

А журналістка Тетяна Дергачова висловилася коротко та лаконічно: “Щойно Дубінський називав у Херсоні «помилкою» Зеленського, а тут попід руці білі поруч сидять – посміхаються один одному( от не можу до кінця зрозуміти, так роблять придурки, клоуни чи у кого там найдревніша професія?”

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *